Cera i skóra

Zrób Swój Uniwersalny Balsam do ciała w sztyfcie

Zrobienie balsamu w sztyfcie to świetna sprawa nie dość, że balsam jest łatwy w aplikacji, to  gdy jest taka potrzeba wysuwam kolejna porcję balsamu, ponadto balsam jest dość twardy, dlatego w temperaturze pokojowej jest w stałej postaci, a pod wpływem temperatury ciała rozpuszcza się, dodatkowo balsamik  można wziąć w podróż, do torebki, walizki :)  

6 sposobów na wiecznie zadbane dłonie

Dłonie są podatne na zmiany skórne, które wraz z wiekiem coraz częściej pojawiają się i szpecą tą część ciała, która ma być wizytówką człowieka. Aby zapobiec starzeniu się rąk i nie pozwolić na to, by inny na podstawie dłoni mogli ocenić wiek ich posiadacza można zastosować pewne działania:

Depilacja - metoda domowa czy profesjonalna?

Dla wielu kobiet jedną ze sporych uciążliwości jest konieczność regularnej depilacji nóg i okolic bikini. Jest to często zabieg żmudny, czasochłonny, a także wiążący się z mniejszym lub większym bólem. Zwłaszcza w cieplejszych miesiącach, gdy lubimy chodzić w spodenkach, spódnicach, sukienkach, depilacja jest konieczna. Możemy postawić na dwie formy takich zabiegów: w domowym zaciszu oraz ośrodkach spa, salonach kosmetycznych.

Jak uzyskać efekt pięknej skóry?

Widząc pierwsze oznaki lata, kobiety zaczynają przygotowywać swoją skórę na wielogodzinne kąpiele słoneczne, wcierając w ciało spore ilości balsamów nawilżających. Spora część pań zapomina jednak, że aby cieszyć się zdrową skórą, należy dbać o nią przez cały rok, działając nie tylko na jej powierzchni, ale i od wewnątrz. Oto kilka praktycznych rad, jak uzyskać promienną skórę i odmłodzić swój wygląd.

Domowe sposoby na piękne dłonie

Jeśli cenicie sobie naturalną pielęgnacje skóry, to te porady będą dla was idealne. Jeżeli do tej pory wolałyście sklepowe mazidła, to być może jest to idealna propozycja, żeby spróbować czegoś nowego. Prawdą jest, że skóra "ceni sobie naturę", więc w zamian za naturalną pomoc, odwdzięczy się cudownym wyglądem.

Łojotokowe Zapalenie Skóry Głowy (ŁZS) - Co to jest? Jak ją pielęgnować?

Jest to stan zapalny skóry o chronicznym i uporczywym przebiegu może ono przybierać postać łagodną ale i również bardzo ciężką. Schorzenie to ma tendencję do nawrotów, a jego przebieg jest często przewlekły. Cechuje się się typowym złuszczaniem zlokalizowanym głównie w obrębie skóry owłosionej głowy i miejscach bogatych w gruczoły łojowe ( brwi, małżowiny uszne, fałdy nosowo-wargowe, niższe partie ciała - okolicy mostkowej i przykręgusłopowej) wiąże się przede wszystkim z patologią pracy gruczołów łojowych, co wyjaśnia dlaczego to schorzenie najczęściej występuje u osób młodych, przechodzących okres dojrzewania.  

Wybrane dla Ciebie

Dlaczego warto do nas dołączyć?

  • korzystanie z serwisu jest całkowicie darmowe
  • jesteśmy ogromną społecznością kobiet z pasją
  • pokaż swoje porady i inspiracje milionowej społeczności
  • wypromuj swój blog

Rejestracja

Aplikacja KobiecePorady.pl