Ciąża

Wyprawka dla dziecka: co powinno się w niej znaleźć?

Kiedy zbliża się moment narodzin dziecka, warto mieć na wyposażeniu kilka niezbędnych rzeczy. Taka wyprawka dla maluszka znacznie ułatwi pielęgnację i postępowanie z nowo narodzonym człowiekiem. Jakie przedmioty i gadżety powinniśmy sprawić sobie wcześniej, aby w kluczowym momencie mieć je od razu pod ręką?

6 sygnałów, które potwierdzają, że na 100% spodziewasz się dziecka

Niestety nie wszystkie kobiety cieszą się cyklem miesiączkowym, który chodzi jak w zegarku. Jeśli należysz do osób z nieregularną menstruacją, a opóźnienia okresu zdarzają Ci się częściej niż rzadziej, podstawowy objaw ciąży – brak krwawienia – nie będzie dla Ciebie decydującą wskazówką. Zobacz, jakie symptomy mogą się wtedy okazać pomocne!

Wielkie pragnienie, czyli codzienność w niepłodności

Pragnienie bycia żoną i matką to marzenie wielu kobiet. Choć mówi się, że kobiety chcą być dziś bardziej niezależne niż kiedyś to jednak wydaje się, że posiadanie rodziny nadal umiejscowione jest gdzieś na szczycie hierarchii wartości. Gdy mamy obok cudownego partnera to przychodzi czas kiedy chcemy założyć z nim rodzinę, powoli zaczynają się rozmowy o dzieciach, o tym czy jesteśmy gotowi na ten krok, który może odmienić nasze całe życie. Snujemy plany o tym jak będzie wyglądał nasz potomek, czy będzie miał oczka po mamusi czy po tatusiu, czy wolimy dziewczynkę czy chłopca, jak damy mu na imię, gdzie postawimy łóżeczko… To piękne wizualizacje w naszej głowie. Jednak niestety czasem rzeczywistość weryfikuje te plany po swojemu.

Jak zadbać o włosy i paznokcie w trakcie ciąży?

Ciąża to czas, w którym wiele kobiet zastanawia się nad tym, jak zadbać zarówno o włosy, jak i o paznokcie. Z jednej strony, obawiamy się decyzji, które mogą zaszkodzić mającemu przyjść na świat dziecku, z drugiej jednak zależy nam na tym, aby wyglądać dobrze nawet w tym czasie. Na szczęście, dylematy tego rodzaju można szybko rozwiązać.

5 czynników, które przekonają Twojego mężczyznę do dziecka

Jesteś gotowa na to, aby zostać mamą i spełnić swoje marzenia o założeniu rodziny? Przeszkodą w ich urzeczywistnieniu może być mąż lub partner, który ma wiele obaw i argumentów przemawiających przeciwko posiadaniu dziecka. Przestawiamy 5 czynników, które przekonają mężczyznę do postarania się o potomstwo.

Strach przed kolejną ciążą - jak się go pozbyć?

Masz już dziecko lub dzieci i nie masz w najbliższym czasie planów powiększania rodziny? Część kobiet będących w takiej sytuacji odczuwa głęboki lęk przed kolejną ciążą. Jak się go pozbyć i móc cieszyć się życiem?

Wybrane dla Ciebie

Dlaczego warto do nas dołączyć?

  • korzystanie z serwisu jest całkowicie darmowe
  • jesteśmy ogromną społecznością kobiet z pasją
  • pokaż swoje porady i inspiracje milionowej społeczności
  • wypromuj swój blog

Rejestracja

Aplikacja KobiecePorady.pl