Ciąża

Nie możesz zajść w ciążę? Winny może być twój układ odpornościowy

W Polsce ok. 1,5 miliona par zmaga się z niepłodnością – szacuje Polskie Towarzystwo Ginekologiczne. Jedną z mniej znanych przyczyn, a coraz częściej diagnozowanych, są zaburzenia immunologiczne. Według badań mogą być one źródłem 6-12 proc. przypadków niepłodności. Jak przekonują specjaliści – im wcześniej włączona zostaje specjalistyczna diagnostyka oraz leczenie, tym większa szansa na ciążę.

Co Ci przysługuje, gdy jesteś w ciąży? Poznaj swoje prawa

Kobieta w ciąży zasługuje na nieco inne traktowanie – o tym zapewne nie trzeba nikogo przekonywać. Znajduje się ona bowiem w sytuacji specyficznej, musi więc zadbać zarówno o zdrowie swoje, jak i swojego nienarodzonego dziecka. Taką kobietę należy tez specyficznie traktować jako pracownika. Jakie dodatkowe prawa i przywileje posiada ciężarna? Sprawdźmy to!

Prawa kobiet w ciąży - co Ci przysługuje?

Kobieta w ciąży musi zdawać sobie sprawę z faktu, iż dba nie tylko o bezpieczeństwo i zdrowie swoje, ale również swojego nienarodzonego dziecka. W związku z tym czeka ją sporo różnego typu obowiązków (jak chociażby regularne wizyty u lekarze), posiada jednak szereg praw, które inni musza respektować. O czym mowa? Sprawdźmy!

Zmiany w 500 plus w 2018 roku - czy wyjdzie Ci to na dobre?

Zbliżający się wielkimi krokami 2018 rok przyniesie wiele zmian w polskim prawie. Nowe rozwiązania mają być zastosowane również w programie Rodzina 500 plus. Okazuje się bowiem, że dochodziło do wielu nadużyć, rodzice dzieci często stosowali dziwne i naganne praktyki, by tylko zadeklarować niższe zarobki niż te otrzymywane w rzeczywistości.

Urlop macierzyński w 2018 roku - co się zmieni?

Już niebawem rok 2017 przejdzie do historii, zastąpi go zaś zupełnie nowy 2018. Oczywiście z każdym rozpoczętym rokiem czeka nas sporo różnego typu zmian – także tych w ustawodawstwie. Sprawdźmy zatem, czy kobiety mogą spodziewać się jakichś rewolucyjnych zmian czy też jak na razie nic na to nie wskazuje.

500 plus w 2018 roku. Co się zmieni?

Bieżący rok powoli zmierza ku końcowi. 2018 przyniesie sporo zmian w różnych dziedzinach naszego życia – także w świadczeniach 500 plus, które dziś pobiera na swoje pociechy wiele milionów rodzin. Wedle szacunków około połowy dzieci do osiemnastego roku życia otrzymuje dodatkowe 500 złotych do domowego budżetu. Warto zatem sprawdzić, co zmieni się w tej kwestii w nadchodzącym roku!

Dlaczego warto do nas dołączyć?

  • korzystanie z serwisu jest całkowicie darmowe
  • jesteśmy ogromną społecznością kobiet z pasją
  • pokaż swoje porady i inspiracje milionowej społeczności
  • wypromuj swój blog

Rejestracja

Aplikacja KobiecePorady.pl