Porządki

Jak sprawić, by Twój mąż chciał Ci pomóc w sprzątaniu?

Czujesz się coraz bardziej zmęczona codziennością w małżeństwie? Przytłacza Cię nadmiar obowiązków? Zaangażuj męża w prace domowe! Nie wszystko od razu, ale powoli, małymi krokami, dzień po dniu... Jak to zrobić?

Jak wyczyścić płytki w kuchni?

Regularne czyszczenie płytek ceramicznych to sprawdzony sposób na ich długowieczność i gwarancja atrakcyjnego wyglądu przez lata. Na rynku dostępnych jest mnóstwo specyfików, które zazwyczaj są równie skuteczne, co drogie. Jednak kafelki i płytki możemy wyczyścić domowymi sposobami, które w niczym nie ustępują sklepowym odpowiednikom.

3 sposoby na zaangażowanie męża w prace domowe

Obowiązki domowe powinny być dzielone po równo na każdego domownika - to niesprawiedliwe, jeśli jedna osoba bałagani, a druga musi sprzątać za dwoje. Choć panowie są silniejsi i bardziej wytrwali fizycznie niż kobiety, przodują również w byciu leniami. Każda wymówka jest dobra do tego, by nie musieli sprzątać. Zmęczenie po pracy, ważny projekt, nieodpowiednia faza księżyca - wszystkie powody są dobre, byle tylko nie musieli chwycić za mopa i gąbkę do naczyń. Jak pokojowo zagonić swojego mężczyznę do wspólnych prac w domu? Sprawdź kilka sposobów, którymi bez kłótni, a jednocześnie skutecznie osiągniesz zamierzony cel!

5 porad, które pomogą ci wyczyścić najbrudniejsze miejsca w kuchni

Kuchnię trzeba nieustannie myć. Przygotowywanie posiłku jest zajęciem czasochłonnym i wymagającym – w trakcie gotowania mnóstwo rzeczy może się rozsypać. Szczególnie trudno myć plamy tłuste lub spaleniznę. Na szczęście – jeśli znasz odpowiednie sposoby – możesz szybko posprzątać swoją kuchnię.

5 złych nawyków podczas sprzątania, przez które niszczysz meble

Drewniane meble sprawiają, że wnętrze wygląda na bardziej charakterne i luksusowe. Ponieważ przyciągają wzrok, zwykle to właśnie na nie zwracamy uwagę, kiedy wchodzimy do pomieszczenia. Dlatego też wymagają szczególnej, regularnej pielęgnacji. Poznaj 5 szkodliwych nawyków, przez które skracamy żywotność swoich mebli i dowiedz się, jak je czyścić, żeby im nie zaszkodzić.

Te miejsca w domu są najbrudniejsze!

Wydaje ci się, że najbrudniejsza w domu jest łazienka? To nieprawda! W twoim domu jest mnóstwo miejsc, które mają o wiele więcej bakterii.

Wybrane dla Ciebie

Dlaczego warto do nas dołączyć?

  • korzystanie z serwisu jest całkowicie darmowe
  • jesteśmy ogromną społecznością kobiet z pasją
  • pokaż swoje porady i inspiracje milionowej społeczności
  • wypromuj swój blog

Rejestracja

Aplikacja KobiecePorady.pl