Dziecko

Jak prawidłowo karmić piersią?

Praktyczne porady karmienia piersią.

4 problemy, z którymi musi uporać się początkująca matka

Pojawienie się dziecka to ogromna radość, ale także zupełnie nowe wyzwanie. Pierwsze dziecko budzi w nas lęk, czy poradzimy sobie jako matki? Sprawdź, z czym jeszcze muszą zmierzyć się kobiety, które debiutują w roli mamy.

Cała prawda o idealnych Dzieciach i idealnych Matkach

Często słyszę historie o niemowlakach, które przesypiają całe noce, jedzą samodzielnie, albo potrafią godzinami bawić się same. To są dzieci, które można wszędzie ze sobą zabierać, przy których można zapraszać znajomych, a one grzecznie śpią w pokoju obok, które potulnie znoszą wszystkie wizyty u nachalnych cioć, zakupy w galeriach handlowych i przesypiają całą Mszę w kościele.Chyba każdy rodzic słyszał choć raz takie opowieści – o dzieciach IDEALNYCH.

Najlepszy prezent dla rodziców

Idziemy w gości. Urodził się maluszek. Cudowne, pachnące bobo. Pierwsza myśl "co mu kupić?". Lecę do najbliższej galerii. Rzucam się w półki pełne bladobłękitnych rampersów, kaftaników i śliniaczków. Kupuję komplet śpioszków i zabawnego misia. Wydaję jakieś kolosalne pieniądze, bo nie wypada kupić za dwie dychy przecież. Do tego koniecznie chłopięca torebusia i już jesteśmy gotowi. Jeszcze dla mamy jakąś tradycyjną wiązankę, dla ojca wino w granicach trzydziestu złotych, bo przecież okazja. Prezent dla dziecka jest, prezent dla rodziców też. No, to jesteśmy gotowi. Tylko czy my na pewno wiemy, czego ci rodzice potrzebują najbardziej?

A może tak czas na naukę korzystania z zegara?

                        Któż nie zna wiersza Danuty Wawiłow, zatytułowanej Szybko?                                        Szybko, zbudź się, szybko, wstawaj!                                        Szybko, szybko, stygnie kawa!                                        Szybko, zęby myj i ręce!                                        Szybko, światło gaś w łazience!                                        Szybko, tata na nas czeka!                                        Szybko, tramwaj nam ucieka!                                        Szybko, szybko, bez hałasu!                                        Szybko, szybko, nie ma czasu!                                        Na nic nigdy nie ma czasu...                 Czy na pewno nie ma czasu? Hmh. Jedno jest pewne - zawsze znajdzie się czas na naukę korzystania z zegara. Tłumaczenie podziału na dzień i noc, dobę oraz odczytywanie godzin i minut warto zacząć od wczesnych lat, zwłaszcza wtedy gdy maluch wykazuje zainteresowanie tą tematyką. Pamiętajcie, że nie należy się denerwować, gdy dziecko nie rozumie podziału, ponieważ jest to jedna z najtrudniejszych rzeczy jakie kilkulatek musi sobie przyswoić. Mimo to nauka odczytywania czasu na zegarze nie musi być męczącym zadaniem. Przeciwnie - może stanowić dobrą zabawę i ciekawy sposób na kreatywne spędzenie czasu.

Rzeczy, które Twoje dziecko robi źle, a Ty mu na to pozwalasz

Nie jesteś przekonana co do tego, czy dobrze wychowujesz swoje dziecko? Przeczytaj nasze sugestie, które mogą świadczyć o tym, że gdzieś możesz popełniać błędy. I nie oskarżaj się o nie, tylko postaraj się nad sobą popracować.

Wybrane dla Ciebie

Dlaczego warto do nas dołączyć?

  • korzystanie z serwisu jest całkowicie darmowe
  • jesteśmy ogromną społecznością kobiet z pasją
  • pokaż swoje porady i inspiracje milionowej społeczności
  • wypromuj swój blog

Rejestracja

Aplikacja KobiecePorady.pl