Historie z życia

Uśmiech otwiera wiele serc

Śmiejąc się pobudzamy nasz organizm, relaksujemy się i stajemy się po prostu szczęśliwsi. Co ważne, nasz mózg nie widzi różnicy pomiędzy śmiechem wywołanym, a szczerym. Także nie ważne jak, ale po prostu śmiejmy się. Rozmowa z trenerką jogi śmiechu PAULINĄ KAWĄ

kobieta...matka...babcia - pani Stanisława

Ciepła, tolerancyjna, umiejąca rozmawiać, rozwiązywać problemy, myśląca, silna i do tego aktywna i wesoła babcia. Cóż można więcej mieć w sobie? Mam przyjemność przestawić wywiad z PANIĄ STANISŁAWĄ KINAL kobietą pozytywną od której można się wiele nauczyć i która jest kochana przez dzieci i uwielbiana przez wnuki.

Nie wstyd ci, kobieto, robić takie rzeczy?!

Będąc w przychodni, z dwumiesięczną Martą w chuście, chodziłam sobie wzdłuż korytarza tam i z powrotem i czytałam jej na głos opisy zdjęć, wiszących na ścianach. Czasem komentowałam też to, co było na zdjęciach. Kolejka była długa. Tłumaczyłam Dziecku, że musimy poczekać na swoją kolej, i że za każdym razem jak ktoś wchodził do gabinetu, mówiłam ile osób jeszcze przed nami. 

Na celowniku : „Szefowa. Najseksowniejszy prezes świata” Książka autorstwa Sophii Amoruso

 „A kiedy odniesiesz sukces, nie zatrzymuj się, po prostu zaklinam cię, żebyś nigdy nie spoczęła na laurach.”

Baba, Babka, Babaeczka

Zapraszam na małą zabawę w skojarzenia słowne. Baba, babka, babeczka, takie słowa wpadają nam do głowy z różnych powodów, ale także maja różne skojarzenia. Bo baba to może być jednocześnie kobieta, niekoniecznie pozytywna lub coś, co bardzo lubimy. Pomyślmy…. tak, to smaczny deser , tak to Baba Wielkanocna ! Odpowiedni czas na odkurzenie naszych przepisów kulinarnych. Każda z nas miała do czynienia z taką babą. Szukamy... szukamy przepisu! Jeśli zapomniałyście o niej to proszę bardzo, wypróbujcie mój przepis, który zamieściłam w Kulinariach: baba wielkanocna o smaku cytrynowym...

Dzieci, które wyraźnie nie są szczęśliwe z faktu posiadania nowego brata lub siostry

Przyjście na świat nowego członka rodziny to duże wyrażenie. Niesie ze sobą wiele radości, łez wzruszenia, ale i ukrytych złości. Jak widać na załączonych obrazkach nie wszystkim odpowiada rola starszego rodzeństwa. Bycie jedynakiem lub najmłodszym w rodzinie niesie ze sobą wiele przywilejów, z którymi niestety te dzieciaczki będą musiały się pożegnać.

Wybrane dla Ciebie

Dlaczego warto do nas dołączyć?

  • korzystanie z serwisu jest całkowicie darmowe
  • jesteśmy ogromną społecznością kobiet z pasją
  • pokaż swoje porady i inspiracje milionowej społeczności
  • wypromuj swój blog

Rejestracja

Aplikacja KobiecePorady.pl