Psychologia

Być jak ktoś inny...

Jakiś czas temu przeczytałam pewną książkę, która swego czasu była bardzo popularna. Książka ta, już pod pierwszych stron dała mi do myślenia. Zwróciła moją uwagę na "przypadłość", która zapewne dotyczy większości ludzi na świecie.  W książce, jedna z bohaterek lubi przyglądać się życiu innych, układać scenariusze ich życia, zazdrościć im szczęścia, które sama im przypisała. Może nie dosłownie w ten sposób, ale większość z nas chociaż raz w życiu postąpiła bardzo podobnie.

#10 Ciało Anorektyczki

Patrząc na Anorektyczki i nie będąc wtajemniczonym w temat, można odnieść jedno zasadnicze wrażenie – one wszystkie są chude jak szczapy i świetnie nadają się do roli wieszaków na ubrania na pokazach mody. To prawda.

#9 Chudość zakryta

Kiedy mamy do czynienia z osobą, która walczy z nadwagą i po jakimś czasie żmudnej walki osiąga sukces i wygrywa lepszą wersję siebie, to logicznie rzecz biorąc chce się tym pochwalić. Chce kogoś swoim sukcesem dopingować do pracy nad sobą. W przypadku Anorektyczki jest nieco inaczej...

#8 Paradoks Anorektyczki

Czy wiecie, co można znaleźć w pokoju rasowej Anorektyczki? Część z Was pomyśli sobie, że może wodę, może zdjęcia ukazujące bardzo wychudzone modelki… To też. Nie przeczę. Ale znajdziecie tam coś, czego być może byście się nie spodziewali!

Rzecz, która niszczy życie i obrzydza macierzyństwo

Są takie dni, że ma się ochotę krzyczeć i bić głową w mur. Albo wyjść z domu niepostrzeżenie i zniknąć na kilka dni. Zaszyć się w jakimś miejscu, do którego nikt nie ma dostępu. Przez chwilę być tylko ze sobą i dla siebie. Wziąć głęboki oddech i odetchnąć z ulgą. Przypomnieć sobie jak brzmi cisza…

Zimowa miłość

Chciałeś abym pisała o zimie, o dniach mglistych, o śniegu i pustce. O tym co było, co jeszcze będzie i o tym co zostało zaprzepaszczone. Zima… to jak odpoczynek świata po lecie, gdy zmęczone niebo wysyła nam swoje deszczowe promienie, deszczowe łzy. To już zima, kolejna w naszych istnieniach i nieistnieniach. To znów ten czas, gdy doświadcza się odczucia nieco nostalgicznego za czymś za czym sami nie wiemy. Rozmarzenie, niewiedza czy wreszcie wyciszenie , spokój i błoga, głucha dudniąca siła za tym wszystkim.

Wybrane dla Ciebie

Dlaczego warto do nas dołączyć?

  • korzystanie z serwisu jest całkowicie darmowe
  • jesteśmy ogromną społecznością kobiet z pasją
  • pokaż swoje porady i inspiracje milionowej społeczności
  • wypromuj swój blog

Rejestracja

Aplikacja KobiecePorady.pl