Psychologia

9 kroków, aby zwiększyć pewność siebie u dziecka

Raczej nikt z rodziców nie chce widzieć swojego dziecka jak zmaga się ze swoją niską samooceną. Takie maluchy są bardzo podatne na opinie rówieśników i wierzą we wszytko co jest kierowane w stosunku do nich. Zadaniem rodzica jest kształtowanie pewności siebie i odwagi już od najmłodszych lat. Niezależnie czy masz syna czy córkę, te porady powinny być pomocne. 

Psychologia rodziny: Rzeczy których dziadkowie nigdy nie powinni robić

Dziadkowie to oczywiście jedni z najważniejszych osób w życiu każdego dorastającego dziecka. Przekazują ważne wartości, uczą je szacunku do starszych, czy opieki nad słabszymi. Są jednak sprawy, do których ostatnie zdanie powinni mieć rodzice. Zobacz sytuacje do których dziadkowie Twoich dzieci nie powinni sie wtrącać.

Wychowanie dzieci: 10 najczęściej popełnianych błędów przez rodziców

Rodzice z reguły chcą wychować je najlepiej jak potrafią. Jednak czasem można nie zdawać sobie sprawy, że krzywdzimy dziecko. Zobaczcie 10  najczęściej popełnianych błędów przez rodziców przy wychowaniu potomków.

8 ilustracji, które pokażą Ci inną stronę świata. Nie powinniśmy tego widzieć

Koren Shadmi to utalentowany Amerykański ilustrator, który poprzez swoje obrazy, próbuje pokazać nam swój sposób postrzegania współczesnego świata. Niezwykle trafne spostrzeżenia ukazują sytuacje, których czasem chcielibyśmy nie widzieć. 

Mózg kontra serce. Zabawne sytuacje z obrazków, których doświadczyliście nie raz

Świetny rysownik komiksów Nick Seluk prezentuje grafiki pod tytułem serce kontra mózg. W formie śmiesznych obrazków pokazuje odwieczny problem pomiędzy sercem a rozumem. I jak myślicie, kogo tu słuchać? 

Niezwykłe ilustracje pokazujące zalety mieszkania w pojedynkę

Mieszkanie w pojedynkę może być naprawdę cudowne. Nie musisz ustawiać planów pod kogoś, zmieniać swoich przyzwyczajeń czy wartości. Żyjesz swoim życiem, które sama sobie kształtujesz, bo tylko w taki sposób można odkryć i poznać siebie samą. Ilustartorka Yaoyao Ma Van As w pięknych obrazkach przedstawiła dobre strony mieszkania w pojedynkę. Zobacz czy odnajdziesz w nich siebie? Źródło: https://yaoyaomavanas.com/

Wybrane dla Ciebie

Dlaczego warto do nas dołączyć?

  • korzystanie z serwisu jest całkowicie darmowe
  • jesteśmy ogromną społecznością kobiet z pasją
  • pokaż swoje porady i inspiracje milionowej społeczności
  • wypromuj swój blog

Rejestracja

Aplikacja KobiecePorady.pl