Porady

Domowe sposoby na piękne paznokcie

Na kondycję i zdrowy wygląd skóry dłoni i paznokci ma przede wszystkim zdrowy tryb życia i dieta bogata w witaminy i minerały. Nie ma potrzeby wydawać pieniędzy na drogie, niekonieczne skuteczne preparaty mające wzmocnić i odżywić paznokcie czy częste wizyty u kosmetyczki. Do codziennej pielęgnacji wystarczy dobry pilnik i kilka składników, które znaleźć można w każdej kuchni.

Akryl czy żel. Którą metodę przedłużania paznokci wybrać?

W gabinetach kosmetycznych mamy do wyboru dwie metody przedłużania paznokci. Jedna jest metoda akrylowa a drugą żelowa. Obie od wielu lat są bardzo popularne wśród klientek i obie maja swoje zwolenniczki jak i przeciwniczki. Czym te dwie metody się różnią, a co jest dla nich wspólnym mianownikiem?

Manicure - prosty zabieg pozwalający zadbać o paznokcie

Manicure jest prostym, ale efektownym zabiegiem pozwalającym zadbać o paznokcie, nadać im blasku i zdrowego wyglądu. Można go wykonywać zarówno w salonie kosmetycznym, jak i w warunkach domowych.

Manicure w domu - krok po kroku

Manicure to zabieg pielęgnacyjny, który zdobywa coraz większą popularność w naszym kraju. Polega przede wszystkim na przywróceniu paznokciom eleganckiego kształtu, wypolerowaniu ich powierzchni, wyrównania skórek i usunięcia skóry, która przysłania płytkę. Spośród licznych rodzajów manicure (francuski, japoński, hybrydowy) warto zacząć od podstaw. Dlatego w kilku krokach przedstawiamy jak wykonać najprostszy manicure klasyczny.

Jaki pilnik do paznokci kupić?

Jaki pilnik do paznokci kupić? Wbrew pozorom, nie jest to sztuka łatwa. A ważna, gdyż źle opiłowane paznokcie nie tylko brzydko wyglądają, lecz niosą ryzyko rozdwajania i pękania paznokci.

Jak wykonać wodny manicure?

Wodny manicure zwany też profesjonalnie water marble, jest ostatnio coraz popularniejszą formą bardzo fantazyjnego zdobienia paznokci. Nie jest to jednak metoda łatwa, ale można spróbować wykonania jej w warunkach domowych.

Wybrane dla Ciebie

Dlaczego warto do nas dołączyć?

  • korzystanie z serwisu jest całkowicie darmowe
  • jesteśmy ogromną społecznością kobiet z pasją
  • pokaż swoje porady i inspiracje milionowej społeczności
  • wypromuj swój blog

Rejestracja

Aplikacja KobiecePorady.pl