Ciekawostki

4 powody, dla których powinniśmy jeść żółty ser

Ser jako produkt wytwarzany z mleka zwierząt znany był już naszym praprzodkom i co ciekawe, wówczas należał do grupy artykułów luksusowych. Już wtedy był ceniony za swoje wyjątkowe wartości odżywcze i smakowe.

Kremowy ser topiony nie tylko do kanapek! Sprawdź!

Myślisz, że kremowe serki topione nadają się tylko na kanapkę? Nic bardziej mylnego! Oczywiście na kanapkach sprawdzają się wyśmienicie, ale z powodzeniem można je wykorzystać do wielu innych potraw.

Kilka ciekawostek i przepis na kwas chlebowy

Kwas chlebowy to sfermentowany napój z chleba. Bardzo popularny jest w Rosji i na Ukrainie, a i u nas w Polsce ma coraz więcej zwolenników. Jego dużą zaletą jest to, że szybko gasi pragnienie i orzeźwia, dlatego sprawdza się w czasie upałów. Kwas chlebowy jest znakomitą alternatywą dla sztucznie słodzonych napojów. Jakby tego było mało, to posiada mnóstwo cennych składników, które działają na korzyść naszego organizmu. Jest niesamowicie zdrowy: wzmacnia odporność, wspomaga układ trawienny, pomaga w leczeniu wielu dolegliwości.

W jaki sposób ograniczyć tłuszcze w diecie, aby były dla Ciebie zdrowe?

Kiedyś specjaliści zajmujący się żywieniem twierdzili, że tłuszczu należy unikać jak ognia. Dziś już wiadomo, że to nieprawda. Ale człowiek nie może fundować swojemu organizmowi zbyt dużych jego ilości. Przeczytaj zatem, w jaki sposób go ograniczyć!

Masło - czy naprawdę jest dla nas szkodliwe?

Jedni je uwielbiają i chętnie spożywają. Nie wyobrażają sobie śniadania bez kromki chleba obficie posmarowanej masłem. Inni natomiast na każdym kroku go unikają. Co więc robić, jeść masło spokojnie czy zrezygnować z niego?

Słono- słodko, czyli którą sól i cukier wybrać?

Odkąd przyszła do Polski moda na zdrowe odżywianie się to na rynku pojawiło się dużo "zdrowszych" produktów. Napisałam to słowo w " ", ponieważ nie wszystkie importowane produkty są lepsze od naszych krajowych. Zamiast kupować jagody acai to moglibyśmy zacząć jeść naszą aronię, albo zamiast wydawać tyle pieniędzy na spirulinę to warto sięgnąć po natkę pietruszki. Jest kilka takich produktów, które faktycznie są lepsze od tych dotychczasowych. To m.in. słodziki oraz sól o obniżonej zawartości sodu.

Dlaczego warto do nas dołączyć?

  • korzystanie z serwisu jest całkowicie darmowe
  • jesteśmy ogromną społecznością kobiet z pasją
  • pokaż swoje porady i inspiracje milionowej społeczności
  • wypromuj swój blog

Rejestracja

Aplikacja KobiecePorady.pl