Porady

6 złych nawyków w codziennej pielęgnacji, które niszczą twoje włosy

Codzienna pielęgnacja jest kluczowa dla zdrowia i piękna twoich włosów. Jeśli nie będziesz stosować się do podstawowych zasad, twoje pukle będą się łamały i stracą swój blask. Pamiętaj – uszkodzony mechanicznie włos nadaje się tylko do ścięcia. Niestety nic nie jest w stanie go skleić.

Zrób to sama: Jajeczno-jogurtowa maska do włosów

Twoje włosy wymagają od ciebie nie tylko samego mycia, ale również bardziej dogłębnej pielęgnacji. Aby rosły zdrowe i pięknie lśniły warto raz na jakiś czas zafundować im głęboko działającą maskę. Jeśli już stanęły przed twoimi oczami kolejne wydane pieniądze to szybko odrzuć tą myśl. Najlepszy produkt przygotujesz sama z domowych składników. Jak? Dowiesz się czytając dalej.

Kilka wskazówek na to, jak po długiej zimie przygotować ciało do lata

Po zimie nasza skóra i cera wymagają głębokiej regeneracji. Ogrzewanie, niskie temperatury, ciężka żywność i brak ruchu powodują, że przybywa nam kilogramów, na udach pojawia się cellulit, a skóra jest sucha, szara i wygląda na zmęczona. Gdy na niebie pojawia się wiosenne słońce orientujemy się, że do wymarzonych wakacji zostało tak nie wiele czasu, a nasze ciało wymaga dużo pracy… Żebyś w tym momencie nie wpadła w zbyteczna panikę przygotowaliśmy kilka porad, dzięki którym ominie cię gorączka szalonych przygotowań do lata.

Jak dobrać fryzurę na podstawie kształtu twarzy?

Właściwie dopasowana fryzura może nawet zmienić nasze rysy. Dlatego powinna zostać odpowiednio dobrana. Zastosuj się do poniższych porad, by dopasować fryzurę do własnej twarzy.

Dobieramy fryzurę do kształtu twarzy - Poradnik

Fryzura jest uważana za najważniejszy z elementów naszego wyglądu. Piękne włosy wymagają odpowiednio dobrej fryzury, która jest dopasowana do konturu twarzy. Nie można o tym zapominać. Pierwszą zasadą jest zakaz bezmyślnego kopiowania fryzury kogoś innego, gdyż u Ciebie będzie to wyglądać całkowicie inaczej. Określ kształt własnej twarzy, a następnie wybierz idealne uczesanie.

Sposoby na naturalne przyciemnianie włosów

Osoby, które pragną mieć ciemniejsze włosy, jednak nie mają zamiaru ich niszczyć farbami do włosów, powinny zastosować naturalne produkty, jakie zapewnią uzyskanie ciemniejszego odcienia.

Wybrane dla Ciebie

Dlaczego warto do nas dołączyć?

  • korzystanie z serwisu jest całkowicie darmowe
  • jesteśmy ogromną społecznością kobiet z pasją
  • pokaż swoje porady i inspiracje milionowej społeczności
  • wypromuj swój blog

Rejestracja

Aplikacja KobiecePorady.pl