Porady

Włosy o wysokiej porowatości - jak o nie zadbać?

Włosy o wysokiej porowatości są szczególnie trudne w pielęgnacji i wymagają poświęcania im większej ilości czasu. Ich posiadaczki pragną jednak się w to zaangażować, bo męczy je puch na głowie i twardość w dotyku.

Jak dbać o włosy, aby rosły szybciej?

Pragniesz, aby Twoje włosy były zadbane i szybko rosły? Podpowiadamy, co może Ci w tym pomóc!

Odżywki do włosów - odżywka z glinką

Sam szampon do włosów niestety nie wystarczy, aby prawidłowo pielęgnować włosy. Nawet jeśli jest to bardzo dobry szampon, to do codziennej troski o zdrowie włosów należy włączyć równie dobrą odżywkę do włosów. Na szczególną uwagę zasługują tutaj odżywki z glinką kosmetyczną. Dowiedz się, jak działają i dlaczego warto po nie sięgać!

4 skuteczne sposoby na zadbane włosy jesienią

Lato nie jest łatwym okresem dla twoich włosów. Wysokie temperatury i palące słońce sprawiają, że stają się suche matowe, a tu już tuż tuż i trzeba przygotować się na jesień ze zmienną aurą: wiatrem, deszczem i słońcem. Jak więc zadbać o swoje włosy, aby przetrwały te niekorzystne warunki?

Prostowanie włosów bez prostownicy. Poradnik

Proste włosy wyglądają świetnie, niestety prostownica wyjątkowo je niszczy. Warto zatem zapoznać się ze wskazówkami jak mieć proste włosy bez zastosowania prostownicy.

Wybór farby do włosów - praktyczny poradnik

Podstawowym błędem popełnianym przy wyborze farby do włosów jest sugerowanie się zdjęciem modelki i ładnym kolorem jej włosów. Rzadko zdarza się abyśmy w ciemno uzyskały dokładnie taki efekt. Trzeba pamiętać, że etykieta ma przede wszystkim sprzedać produkt, a ponadto trzeba wziąć pod uwagę jeszcze inne rzeczy. Na każdej farbie do włosów powinno znaleźć się zestawienie koloru wyjściowego oraz koloru, jaki uzyskamy. Trzeba pamiętać, że w zależności od koloru włosów, efekt każdorazowo będzie się różnił. Precyzyjne określenie koloru i odcienia włosów wymaga sięgnięcia po wzornik. Poza bajecznymi nazwami farb, (które mają tylko zachęcić do kupna), na opakowaniu powinny znaleźć się jeszcze numery, które umożliwią dokładną identyfikację barwy.

Wybrane dla Ciebie

Dlaczego warto do nas dołączyć?

  • korzystanie z serwisu jest całkowicie darmowe
  • jesteśmy ogromną społecznością kobiet z pasją
  • pokaż swoje porady i inspiracje milionowej społeczności
  • wypromuj swój blog

Rejestracja

Aplikacja KobiecePorady.pl