Zdrowie

Nawracające stany zapalne pochwy

Każda kobieta przynajmniej raz w życiu doświadczy stanu zapalnego w pochwie. Mimo, że jest to narząd, który w przeciwieństwie do wszystkich innych rejonów ciała potrafi o siebie sam zadbać, to kiedy stosujemy nieodpowiednią dietę lub często korzystamy z publicznych toalet narażamy go na zaburzenia flory bakteryjnej, a to prowadzi do powstawania stanów zapalnych.

6 sygnałów, których nie możesz ignorować, gdy chcesz czuć się zdrowo

Pragniesz być zdrowa i czuć się dobrze w swoim ciele? Nie ignoruj tych oczywistych problemów, które mogą się pogłębiać, gdy je zlekceważysz:

Kremy z filtrem UV. Dlaczego tak ważne?

Nadchodzi lato, a Ty znów martwisz się o wszelkie możliwe choroby związane ze skórą. Lato to rzeczywiście moment, w którym jesteśmy narażeni na znacznie więcej rozmaitych chorób, które wywoływane są przez słońce. Niezwykle popularne są rozmaite kosmetyki na lato takie jak kremy z filtrem UV. Czy na pewno ich skuteczność jest tak wysoka? Co należy o nich wiedzieć by nie popełnić żadnego błędu. Oto wskazówki.

Zabieg, który ma zbawienny wpływ na Twoją skórę

Zabiegi parafinowe mają zbawienny wpływ na kondycję skóry dłoni, dlatego też są one na stałe wpisane w ofertę wszystkich salonów kosmetycznych. Szczególną popularnością wśród klientek cieszą się w okresie jesieni i zimy, kiedy to skóra w wyniku panujących niskich temperatur wysusza się, staję się szorstka, zdarza się, ze pęka. Przez niższą temperaturę otoczenia ilość produkowanego przez organizm potu i łoju zmniejsza się, a to właśnie pot i łój stanowią barierę ochronną skóry.

Grzybica paznokcia. Objawy i zapobieganie

O grzybicy utarło się myśleć, że dotyka ona osoby zaniedbane i brudne. Owszem, tak bywa, lecz rzadko, bo grzybica przytrafić się może się każdemu, wystarczy chwila i… zarazić się łatwo. Wyleczyć znacznie trudniej. A jak zapobiegać?

5 problemów, które napotykasz, gdy karmisz dziecko piersią

Karmienie dziecka wyłącznie piersią, mlekiem matki, jest zalecane przez Światową Organizację Zdrowia przez pierwsze 4-6 miesięcy życia dziecka. Niestety niewiele matek karmi malucha powyżej pół roku. Powodem są problemy, które często napotykamy przy naturalnym karmieniu.

Wybrane dla Ciebie

Dlaczego warto do nas dołączyć?

  • korzystanie z serwisu jest całkowicie darmowe
  • jesteśmy ogromną społecznością kobiet z pasją
  • pokaż swoje porady i inspiracje milionowej społeczności
  • wypromuj swój blog

Rejestracja

Aplikacja KobiecePorady.pl