Zdrowie

5 problemów, które napotykasz, gdy karmisz dziecko piersią

Karmienie dziecka wyłącznie piersią, mlekiem matki, jest zalecane przez Światową Organizację Zdrowia przez pierwsze 4-6 miesięcy życia dziecka. Niestety niewiele matek karmi malucha powyżej pół roku. Powodem są problemy, które często napotykamy przy naturalnym karmieniu.

Jak dbać o higienę jamy ustnej niemowlaka?

Ząbkowanie to taki postrach młodych rodziców. Wiadomo, że kiedyś się to wydarzy, ale nie wiadomo ile będzie nas to kosztowało i ile będziemy musieli poświęcić, żeby (prawie) bezboleśnie przejść z dzieckiem przez ten trudny czas. No właśnie i tu się pojawia pytanie: Czy musi być trudno? Może można po prostu jakoś obejść te wszystkie dolegliwości? I jak ze wszystkim co dotyczy dzieci, odpowiedź brzmi: TO ZALEŻY (od dziecka, genów i okoliczności)! Prawdą jest, że od kiedy zostałam mamą, a nawet jeszcze zanim nią zostałam, bardzo często ktoś „bardziej doświadczony” kierował do mnie słowa: „Lepiej się wyśpij na zapas, bo jak dziecku będą szły zęby, to będą nieprzespane noce”, albo słyszałam różne ostrzeżenia, że to ząbkowanie to jest takie straszne – bobas marudny, cały czas płacze, jeść nie chce, spać nie chce i w ogóle nie wiadomo co z nim robić. Wtedy takie teksty potrafiły mnie zmrozić. A teraz? A teraz się nie boję! I tak nie śpię i te wszystkie „objawy” mam w pakiecie z bobasem, który jeszcze nie ma ani jednego ząbka! 

Skuteczne metody na dziecięcy kaszel

Dziecięcy kaszel to dość powszechny problem zdrowotny. Spędza on sen z powiek i małym pacjentom, i ich rodzicom. Kiedy kaszel powinien budzić nasze obawy, a kiedy wystarczy leczyć go domowymi sposobami?

5 sposobów na domową walkę z przeziębieniem

Chociaż obecna pora roku nie kojarzy się z sezonem na przeziębienia, to infekcje wywołane przez nagłą zmianę temperatury (np. praca w chłodzonym klimatyzacją biurze, gdy na zewnątrz panują upały) potrafią być prawdziwą udręką. Jak z nimi walczyć? Na szczęście można sobie z nimi skutecznie poradzić domowymi sposobami, których uczyła nas jeszcze babcia. Zobaczcie sami!

Jak walczyć z nieświeżym oddechem? Skuteczne sposoby na jego zwalczenie

Niestety coraz więcej osób skarży się na nieświeży oddech. Przyczyny są bardzo różne, niekiedy w grę wchodzi trawienie, czasem problemem są problemy z zębami. Bywa, że to przez nieprawidłową higienę jamy ustnej. Nikt nie lubi, gdy jego oddech jest daleki od ideału. Ale można z tym skutecznie walczyć!

Łysienie adrogenowe - problem dwudziestego pierwszego wieku

Z łysieniem adrogenowym mamy naprawdę bardzo często coś wspólnego. Tak naprawdę łysienie adrogenowe dotyka zarówno kobiet jak i także mężczyzn. W zasadzie jest ono wywołane reakcją nadmierną naszych mieszków włoskowych właśnie na adrogeny. Łysienie adrogenowe stanowi, aż siedemdziesiąt procent wszystkich tak naprawdę typów łysienia u mężczyzn.

Wybrane dla Ciebie

Dlaczego warto do nas dołączyć?

  • korzystanie z serwisu jest całkowicie darmowe
  • jesteśmy ogromną społecznością kobiet z pasją
  • pokaż swoje porady i inspiracje milionowej społeczności
  • wypromuj swój blog

Rejestracja

Aplikacja KobiecePorady.pl