Zdrowie

Z tymi znamionami powinnaś udać się do lekarza!

Praktycznie każdy z nas na swoim ciele ma znamiona. Są to najczęściej jedynie pieprzyki, przebarwienia skóry, brodawki i inne „znaki rozpoznawcze”, które raczej traktujemy w kategorii naturalnego tatuażu, aniżeli zagrożenia dla zdrowia czy tym bardziej życia. Rzeczywistość jest jednak taka, że w niektórych przypadkach pozorne bezpiecznie wyglądające znamię może okazać się dla nas niebezpieczne. Wizyta u lekarza może więc okazać się niezbędna w wielu przypadkach i uratować nam zdrowie, a nawet życie.

9 ciekawostek o kasztanach, które musisz wiedzieć

Kasztany i ich właściwości zdrowotne są powszechnie znane, ale rzadko odpowiednio wykorzystywane i doceniane. Kasztany noszone w kieszeni dodają energii i mobilizują do działania a do ich kolejnych właściwości należy rozrzedzanie krwi, działanie przeciwzapalne i wiele więcej!  

Poradnik młodej mamy: Jakie badania należy wykonać będąc w ciąży?

Ciąża jest okresem niezmiernie pięknym, na który wielu z nas jako pary czeka, ale niestety również okres ten wiąże się z olbrzymią odpowiedzialnością z naszej strony. Będziemy bowiem odpowiedzialni tak za nasze własne zdrowie, jak również za zdrowie naszego dziecka. W przypadku matki to niemalże synonimy. W tym czasie więc trzeba zadbać także o siebie samą, bowiem dziecko żyje poniekąd na nasz koszt przez tych 9 miesięcy. Oto kilka przydatnych wskazówek dla wszystkich przyszłych mam.

Smak koloru – wywiad z dietetykiem Anną Orzeł

"Należy zadbać o to aby kształt, wygląd, barwa i konsystencja jedzenia były atrakcyjne, ponieważ ma to olbrzymi wpływ na wykorzystanie i przyswajalność pokarmu przez organizm człowieka."  Dietetyk mgr inż. Anną Orzeł

Skończyłaś 50 lat Zobacz, jakie zmiany warto wprowadzić w życie

Niebawem kończysz pięćdziesiąt lat? A może już skończyłaś? Pragniesz dalej cieszyć się życiem i korzystać z niego w pełni? Wprowadź w swoje życie kilka zmian, które pozwolą Ci oddychać pełną piersią!

7 rzeczy, które należy wiedzieć na temat problemów z płodnością

Problemy z płodnością powoli przestają być tematem tabu. Już nie tylko lekarze, ale także demografowie zaczynają bić na alarm - coraz więcej par nie może mieć dzieci, a co trzecia kobieta ma rozregulowany cykl miesiączkowy bądź dochodzi do cykli bezowulacyjnych. Pierwsze problemy zaczynają się już w wieku nastoletnim, jednak prawie nikt nie myśli wtedy, że to wszystko może mieć wpływ na płodność w przyszłości.

Wybrane dla Ciebie

Dlaczego warto do nas dołączyć?

  • korzystanie z serwisu jest całkowicie darmowe
  • jesteśmy ogromną społecznością kobiet z pasją
  • pokaż swoje porady i inspiracje milionowej społeczności
  • wypromuj swój blog

Rejestracja

Aplikacja KobiecePorady.pl