Zrób to sama

SzydełkoweCUDAsie: Szydełkowy hipopotam

Dzisiaj pokażę Wam jakże niepozorne i zarazem nieprzewidywalne stworzenie.  Jest to zwierzę afrykańskie, uzależnione od wody, niezwykłe mądre i potrafiące doskonale łączyć fakty. Dzięki temu, na terenach, na których często na nie polowano, ssaki te wynurzały się z wody w kępkach roślin. Po krótkim zaczerpnięciu powietrza niezwłocznie dawały nura. Są to zwierzęta bardzo niebezpieczne, szczególnie w momencie zagrożenia. Co ciekawe są też bardzo nieprzewidywalne - nigdy nie wiemy, jak się w danej chwili zachowają. O czym mowa?

SzydełkoweCUDAsie: Passiflora Paz

Dzisiejszy wpis będzie dość niezwykły, bo o tym kwiecie, tak naprawdę nie miałam zielonego pojęcia. Dużo czytałam, oglądałam zdjęć i się okazało, że mimo nazwy, która nie kojarzyła mi się z niczym, to doskonale znam owoce, które wytwarza. Teraz już wiem, że roślina ta jest jedną z bardziej niezwykłych roślin, jakie miałam okazję poznać. Krzewi się dzięki wąsom, które wypuszcza. Naturalnie występuje w Ameryce. Ma piękne kwiaty, a jej jadalne owoce, to nic innego, jak dobrze mi znana marakuja. Dokładnie tak! Chodzi o Passiflorę, w języku polskim Męczennicę.

Szydełkowe Cudasie: Orchidea Ollie

Chciałbym Wam dzisiaj pokazać roślinę z rodziny storczykowatych. Posiada ona piękne, duże kwiaty. Występuje głównie w strefie międzyzwrotnikowej, ale w wielu miejscach uprawiana jest jako roślina ozdobna. O kim mowa? Oczywiście o orchidei.

Zabawki na szydełku: Kolorowy samolot

Od wielu wieków ludzie marzyli o tym, aby wzbić się w powietrze. W końcu udało się wynaleźć maszynę cięższą od powietrza, która, dzięki skrzydłom i wytwarzanej sile nośnej, jest w stanie wzbić się ponad ziemię. Pierwszy udany lot udał się w 1903 roku i trwał 12 sekund. Ten rok jest uznany za początek ery samolotów.

Szydełkowe Cudasie: Ważki Dave i Lisa

Moja kolejna para bohaterów to owady o smukłych ciałach i zwykle jaskrawych barwach. Charakterystyczne dla nich są niezwykle duże oczy i dwie pary pięknych, długich skrzydeł, dzięki którym potrafią latać szybko i bezgłośnie. Żyją na wszystkich kontynentach poza Antarktydą, a na świecie jest ich około 6000 gatunków. Już wiecie o jakich owadach piszę?

Szydełkowe Cudasie: Gerbera Gemma

Moja kolejna bohaterka, w naturalnych warunkach występuje w Afryce i Azji. Jej liście zwykle są jasnozielone, a pojedyncze kwiaty są kolorowe, ale najczęściej występują w odcieniach żółtego, pomarańczowego, czerwonego lub różowego. Bardzo lubi ciepło, słońce i wodę. Już wiecie o kim mowa? Przedstawiam Wam gorąco Gerberę Gemmę.

Wybrane dla Ciebie

Dlaczego warto do nas dołączyć?

  • korzystanie z serwisu jest całkowicie darmowe
  • jesteśmy ogromną społecznością kobiet z pasją
  • pokaż swoje porady i inspiracje milionowej społeczności
  • wypromuj swój blog

Rejestracja

Aplikacja KobiecePorady.pl