Inspiracje

Zabawki na szydełku: Kolorowy samolot

Od wielu wieków ludzie marzyli o tym, aby wzbić się w powietrze. W końcu udało się wynaleźć maszynę cięższą od powietrza, która, dzięki skrzydłom i wytwarzanej sile nośnej, jest w stanie wzbić się ponad ziemię. Pierwszy udany lot udał się w 1903 roku i trwał 12 sekund. Ten rok jest uznany za początek ery samolotów.

Szydełkowe Cudasie: Ważki Dave i Lisa

Moja kolejna para bohaterów to owady o smukłych ciałach i zwykle jaskrawych barwach. Charakterystyczne dla nich są niezwykle duże oczy i dwie pary pięknych, długich skrzydeł, dzięki którym potrafią latać szybko i bezgłośnie. Żyją na wszystkich kontynentach poza Antarktydą, a na świecie jest ich około 6000 gatunków. Już wiecie o jakich owadach piszę?

Szydełkowe Cudasie: Gerbera Gemma

Moja kolejna bohaterka, w naturalnych warunkach występuje w Afryce i Azji. Jej liście zwykle są jasnozielone, a pojedyncze kwiaty są kolorowe, ale najczęściej występują w odcieniach żółtego, pomarańczowego, czerwonego lub różowego. Bardzo lubi ciepło, słońce i wodę. Już wiecie o kim mowa? Przedstawiam Wam gorąco Gerberę Gemmę.

Przebiśnieg Sia - Snowdrop Sia by Zabbez

Pogoda wiosenna nie chce nas rozpieścić... Może tylko temperatury pozwoliły na to, że nie mamy już śniegu. Pada deszcz, wieje wiatr i ogólnie brakuje mi tego ciepłego blasku słońca, ale dzisiaj, kiedy się obudziłam usłyszałam (pierwszy raz od dłuższego czasu) poranny śpiew ptaka. Wiosna idzie, może małymi kroczkami, ale idzie, dni są coraz dłuższe, ptaki zaczynają śpiewać i przylatywać do nas z ciepłych krajów, można zobaczyć pierwsze kwiatki. U mnie taką oznaką wiosny jest około 26 cm Przebiśnieg Sia.

Jaskier Ronan - Ranunculus Ronan by Zabbez

Jak tam przywoływanie wiosny w Waszych stronach? Mi coś słabo chyba idzie... Ciągle brak słońca, temperatury bliżej zera, pochmurno i czasem deszczowo. No może efekty nadeszły takie, że już przestało wiać i nie pada śnieg, tylko deszcz, a to znaczy, że zrobiło się ciut cieplej ;) Ale nie poddaję się. Dzisiaj wyjątkowy Jaskier Ronan :) 

Motylkowa Bre - Butterfly Bre by Zabbez

Wiosna już puka do naszych drzwi. Dzisiaj zobaczyłam pierwsze krokusy, a w naszym domu zagościł pierwszy motyl, cudowny, kolorowy i niosący ciepły podmuch powietrza, mnóstwo słońca, ciepła i nadziei na dłuższe i cieplejsze dni - Butterfly Bree.

Wybrane dla Ciebie

Dlaczego warto do nas dołączyć?

  • korzystanie z serwisu jest całkowicie darmowe
  • jesteśmy ogromną społecznością kobiet z pasją
  • pokaż swoje porady i inspiracje milionowej społeczności
  • wypromuj swój blog

Rejestracja

Aplikacja KobiecePorady.pl