1. Brak bliskości
Początki każdego związku są wspaniałe. Później jednak, gdy dochodzą kolejne obowiązki i stresy codziennego życia, ludzie – nawet żyjąc ze sobą – żyją niejako obok siebie, oddalają się od siebie wzajemnie. W związku, w którym brakuje bliskości, a który łączą niejako jedynie wspólne sprawy, w pewnym momencie pojawi się ktoś trzeci – kto będzie zaspokajał tą potrzebę.
2. Brak seksu
Niektóre partnerki w pewnym momencie rezygnują ze zbliżeń, albo też po prostu nie ma na to czasu czy warunków w pędzie życia, jaki jest dziś udziałem wszystkich. Wyrozumiały partner może jakiś czas przeżyć bez zbliżeń seksualnych – nie wszyscy mężczyźni jednak to potrafią. Słabsze charaktery niejako obrażają się na partnerkę za odmowy – nawet jeśli są one uzasadnione. W ramach swojej zemsty, albo z poczucia odrzucenia, decydują się na zacieśnienie więzi z koleżanką z pracy, albo odnowienie znajomości sprzed lat.
blueskyimage @ 123rf.com
3. Potrzeba ryzyka
Są i tacy mężczyźni, którzy czują stałą potrzebę podejmowania jakiegoś ryzyka – bez tego ich życie wydaje się smutne i szare. Większość znajduje sobie ciekawe pasje – na przykład skok adrenaliny dostarcza uprawianie ekstremalnych sportów, albo dalekie podróże. Są jednak i tacy, którzy nie mają podobnych chęci lub możliwości – a zatem ich potrzebę przygody i ryzyka zaspokaja choćby emocjonalne zbliżenie z inną kobietą, niż ich własna partnerka
4. Niedopasowanie w związku
Przyczyną zdrady może być również po prostu niedopasowanie w związku – ktoś lubi inną formę spędzania czasu, ma inne upodobania kulinarne, lubi sztukę, podczas gdy partnerka nie. Może chodzi na koncerty innych kapel, mecze innych drużyn, obraca się w innym kręgu znajomych, a ponieważ partnerzy nie lubią nawzajem swoich kolegów i koleżanek, wszelkie wyjścia są oddzielne. Po pewnym czasie różnice stają się nie czymś fascynującym, ale czymś odpychającym. Pojawia się poczucie osamotnienia i niezrozumienia. Jeśli po drodze spotka się osobę, która podziela zainteresowania, może to być prosta droga do zdrady emocjonalnej.
Antonio Guillem @ shutterstock.com