1. Miłość to sielanka
Oczywiście miłość jest piękna i nadaje sens naszemu życiu. Ale nie oszukujmy się - prawdziwa, głęboka miłość, to często ciężka praca nad sobą, nieustanne wychodzenie ze swojej strefy komfortu, niejednokrotnie ból złamanego serca.
2. Nie ma miłości bez pożądania
Oczywiście, że jest. Można kochać kogoś, pragnąc dla niego największego dobra, będąc dla niego wsparciem, pragnąc spędzać z tą osobą mnóstwo czasu, ale jednocześnie nie pragnąc jej. To również forma miłości. Nie wszystko sprowadza się do seksu.
Mikhail_Kayl @ shutterstock.com
3. Miłość rodzi się z pożądania
Zdarza się, że dwie osoby czują do siebie ogromny pociąg fizyczny od samego początku, ale to żadna reguła. Bywa tak, że po latach zaczynamy widzieć coś więcej w koledze, który do tej pory wydawał nam się totalnie aseksualny. Nie ma reguły i nie da się zamknąć miłości w ciasnych ramkach.
4. Gdy jesteśmy zakochani, to kochamy
Większość ludzi myli uczucia z decyzją. Zauroczenie i zakochanie mogą być wstępem do miłości, ale nie muszą. To głównie intensywne emocje i tzw. chemia, ale do prawdziwej miłości potrzeba dojrzałości emocjonalnej i gotowości do wzięcia odpowiedzialności za drugiego człowieka.
5. Każdy może kochać
Każdy może, ale niektórzy dopiero po przepracowaniu swoich zranień. Jeśli nie doświadczyłaś miłości w dzieciństwie, odczuwasz niechęć względem samej siebie i marzysz wyłącznie o tym, by ktoś obdarzył Ciebie miłością, a sama nie jesteś w stanie dać nic od siebie - czas na przepracowanie trudnych wydarzeń.
6. Nie ma miłości bez (chorobliwej) zazdrości
Większości z nas wydaje się, że jeśli umieramy z zazdrości o każdą kobietę w życiu naszego partnera, to jest to oznaką miłości. To jest oznaka braku zaufania i/lub naszej niskiej samooceny. W zdrowym związku opartym na miłości dominuje zaufanie, a nie chorobliwa zazdrość.
Yuganov Konstantin @ shutterstock.com