1. Towarzystwo dla dzieci
Jedynak może bawić się tylko z rodzicami, ze swoimi koleżankami i kolegami z przedszkola czy szkoły, ale na co dzień dokucza mu jednak samotność. Dwójka lub więcej dzieci w rodzinie to gwarancja, że dzieci zawsze będą miały towarzystwo do zabawy.
2. Starsze zajmują się młodszymi
W rodzinach wielodzietnych podział obowiązków jest jasny: starsze rodzeństwo w pewnym stopniu opiekuje się młodszym. Uczy się opiekuńczości i nawiązuje silną, emocjonalną więź z braćmi i siostrami.
3. Oparcie w rodzeństwie
Zarówno w dzieciństwie, jak i wtedy, gdy dzieci dorosną, rodzeństwo może być dla nich nieocenionym wsparciem w każdej życiowej sytuacji.
Sunny studio @ shutterstock.com
4. Wsparcie dla rodziców
Dwójka lub większa liczba dzieci w rodzinie na stare lata może wspierać rodziców - zapewnić im opiekę czy dokładać się do ich utrzymania.
5. Ciekawe życie
Kiedy w domu jest dużo dzieci, nie sposób w nim o nudę. Zawsze coś się dzieje i można rozwijać różne zainteresowania z poszczególnymi pociechami.
6. Więcej czasu dla rodzica
Jedynak czy jedynaczka wymagają opieki, uwagi i ciągłego bycia z rodzicem. Wbrew pozorom im więcej dzieci w rodzinie, tym na więcej czasu tylko dla siebie mogą liczyć rodzice.
7. Uczenie się od siebie nawzajem
Młodsze rodzeństwo szybciej nabywa podstawowych umiejętności, usamodzielnia się, mówi, chodzi i uczy się tego wszystkiego, co umie starszy brat lub siostra.
Sunny studio @ shutterstock.com