W języku łacińskim Benedictus oznacza błogosławiony. Jeśli przyjrzymy się głębiej historii, to okazuje się, że rzeczywiście pośród Benedyktów było wielu błogosławionych oraz świętych m.in. św. Benedykt, który 1500 lat temu założył pierwszy klasztor benedyktynów na górze Monte Cassino koło Rzymu.
Bogdan to imię męskie pochodzenia starosłowiańskiego, które wywodzi się od wyrazów Bóg i Dan (dany). Imiona Bogdan i Bohdan przypominają greckie imię Teodor oraz hebrajskie imię Mateusz, które oznaczają „dany przez Boga”. Najsłynniejszy z Bohdanów to Bohdan Chmielnicki, kozacki hetman i bohater narodowy Ukrainy.
Kiedy imieniny obchodzi Bogdan? Imieniny obchodzi: 19 marca, 17 lipca, 10 sierpnia, 9 października
Imię Bernard w dawnych dialektach germańskich oznaczało „silny jak niedźwiedź”. Gdy chłopiec otrzymywał to imię, wtedy w okresie młodości uczył się jak być silnym niczym niedźwiedź. Prawdopodobnie imię Bernard oraz inne niedźwiedzie imiona (Arkadiusz, Artur, Bruno i Urszula) są śladem szamanistycznego kultu tego potężnego zwierzęcia.
Imieniny obchodzi: 19 stycznia, 9 lutego, 16 lutego, 12 marca, 1 czerwca, 15 czerwca, 10 sierpnia, 20 sierpnia, 21 sierpnia, 14 września, 14 października, 21 października
Bartłomiej to imię pochodzenia aramejskiego. Wywodzi się od słów: bar - syn i tholomai –oracz lub wojownik. Znaczenie imienia Bartłomiej to: syn oracza lub syn wojownika.
Imieniny obchodzi: 30 kwietnia, 5 lipca, 24 sierpnia, 3 września, 11 listopada
Bartosz jest to polska, skrócona forma imienia Bartłomiej. Niektórzy podają, iż pochodzi ona od staropolskiego imienia Bartodziej lub słowa bartnik.
Kiedy imieniny obchodzi Bartosz?Imieniny obchodzi: 21 kwietnia, 24 sierpnia