Wycinanie jest kiepskim pomysłem, gdyż skórki szybko odrastają i twardnieją, a poza tym łatwo się zranić, co ułatwi bakteriom dojście do żywej części paznokcia. Wielu dermatologów zdaje się być przeciwnikami płynów rozpuszczających skórki, bowiem zawierają one duże stężenie wodorotlenku sodu. Najbezpieczniejszą metodą, a zarazem najskuteczniejszą jest systematyczne, cierpliwe i delikatne odsuwanie ich za pomocą drewnianego patyczka.
Dłonie powinny być regularnie moczone w kąpieli z wody i mydła, do której to można opcjonalnie dodać sok z cytryny (wybieli on nieco skórę). Jeżeli zaś dłonie są mocno suche to śmiało można dodać oliwę z oliwek i miód. Po takim zabiegu delikatnie osuszamy dłonie i wmasowujemy w skórki maść zmiękczającą, a potem w same dłonie wcieramy balsam nawilżający. Po wykonaniu tych czynności można delikatnie odsunąć skórki drewnianym patyczkiem ku górze, a potem w całe dłonie(także w okolice skórek) ponownie wmasowujemy balsam z dodatkiem oliwy, czekając aż nieco wchłonie.
Miranda Salia @ 123rf.com
Ważne jest natłuszczanie skóry dłoni, gdyż ta wokół paznokci niezwykle łatwo się wysusza i pęka. W celu jej skutecznej ochrony, przed przystąpienie do prac domowych nakładamy na ręce grubą warstwę kremu oraz ochronne rękawiczki. Zakładamy je nie tylko przed myciem naczyń, ale też gdy chcemy odkurzać, prać ręcznie lub myć okna. Po krótkim czasie zauważymy jak dobra jest taka kuracja.
Do dwóch razy w tygodniu możemy skusić się na peeling cukrowy, złożony z cukru i oliwy z oliwek. Delikatnie taką mieszaninę wmasowujemy w ręce, pocierając przez kilka minut, a potem spłukujemy dłonie letnią wodą. Trzeba delikatnie osuszyć ręce ręcznikiem, a potem można jego kantem odsuwać skórki.
Na dłonie nakładamy pokaźną warstwę maseczki nawilżającej i nakładamy na dłonie foliowe rękawiczki. Taki zabieg najlepiej jest wykonać na wieczór, a rękawiczki pozostawić założone na całą noc. Rano dłonie powinny być delikatne, a skórki nawilżone i elastyczne.
sun_rise @ 123rf.com