Po pierwsze trzeba je regularnie czyścić, bowiem często się zdarza, że kobiety nie czyszczą sztucznych paznokci, bo przecież nie widać pod nimi brudu. Jednak rozwijające się bakterie są w stanie spowodować grzyba.
Staraj się mieć zawsze krótkie paznokcie wtedy, gdy wykonujesz jakąś pracę, do której potrzebne są ręcę. Lepiej nie obciążać dodatkowo naturalnej płytki. Zalecane jest zakładanie gumowych rękawiczek do wykonywania prac domowych. Będą one zabezpieczały twoje paznokcie przed działaniem chemicznych środków czyszczących, które uszkadzają akryl i sprawiają, że tipsy odchodzą od płytki paznokcia. Rękawiczki te są niezbędne w trakcie sprzątania w kuchni i w łazience.
sergeyp @ 123rf.com
Trzeba nieustannie obserwować wszelkie zmiany płytki sztucznego paznokcia i uzupełniać je jeśli zajdzie taka potrzeba. Jeżeli zacznie on odchodzić, to należy spiłować go aż do momentu, w którym dobrze przylega. W przeciwnym wypadku istnieje duże niebezpieczeństwo rozwinięcia się grzyba na paznokciu.
W celu poprawienia krążenia krwi dobrze jest wykonywać regularnie masaż dłoni, a poza tym przyjmować wapń do wzmacniania własnych paznokci. Tipsy, niezależnie od tego czy akrylowe, czy żelowe niezwykle mocno osłabiają płytkę paznokcia. Dlatego też bardzo ważne jest odpowiednie suplementowanie diety dodatkowym wapnem.
Zmywacz do paznokci, który wykorzystasz w celu pozbycia się lakieru z akrylowych paznokci powinien być bez acetonu, bowiem rozpuszca on akryl – jest więc używany do ściągania tipsów. Powinnaś starać się też unikać produktów, z dużym stężęniem alkoholu, bowiem bardzo przesusza on paznokcie sprawiając, że stają się kruche i łamliwe.
nobilior @ 123rf.com