Zmiany skórne zachodzące wraz z wiekiem
Skóra w wieku 20 lat jest jędrna i elastyczna, a jej pielęgnacja powinna opierać się właściwie na odpowiednim nawilżaniu i ochronie przed promieniowaniem UV. Około 25-30 roku życia pojawiają się pierwsze sygnały starzenia, tj. zmarszczki mimiczne wokół oczu. Powoli stają się też widoczne bruzdy nosowo-wargowe. Po 40. roku życia powstają kolejne zmarszczki nazywane statycznymi, co wiąże się ze zmianą włókien kolagenowych i elastynowych, na którą ma wpływ m.in. szkodliwe działanie zbyt dużej ilości wolnych rodników. Następuje utrata elastyczności i prawidłowego poziomu nawilżenia, mogą pojawiać się też zmarszczki grawitacyjne. Po 50. roku życia pogłębiają się zmarszczki statyczne, widoczne stają się wgłębienia wokół ust i na szyi. Skóra staje się szorstka i odwodniona, dochodzi także problem zwiększonego ryzyka infekcji, ponieważ zostaje zaburzona zdolność gojenia ran. Charakterystyczne dla tego wieku są też worki pod oczami, opadające powieki i plamy pigmentacyjne.
Pielęgnacja skóry
Każda skóra, niezależnie od typu i wieku, wymaga codziennej troski. Warunkami zewnętrznym, które mają destrukcyjny wpływ na jej kondycję, jest promieniowanie UV, stres, niewłaściwe odżywianie i przemęczenie. Są to czynniki, na które mamy wpływ, dlatego odpowiednia pielęgnacja może znacznie opóźnić oznaki jej starzenia. Pierwszym krokiem codziennych zabiegów jest dokładnie oczyszczanie. Mycie twarzy dedykowanymi dla każdego rodzaju skóry preparatami pomaga usunąć makijaż, łój skórny, zrogowaciały naskórek i nagromadzone w ciągu dnia zanieczyszczenia. Drugim etapem jest tonizacja, która przywraca skórze naturalne pH, a także usuwa pozostałości po kosmetyku oczyszczającym. Trzecim krokiem jest nawilżanie, którego tajemnica tkwi w dwóch aspektach. Kosmetyk powinien być dopasowany do typu skóry, a przed jego nałożeniem należy wykonać dwa pierwsze kroki, ponieważ tylko prawidłowo oczyszczona skóra jest w stanie wchłonąć wszystkie składniki aktywne zawarte w kremie. Z wiekiem zostaje upośledzona naturalna zdolność do regeneracji, dlatego istotne jest także regularne wykonywanie peelingów, które złuszczają martwy naskórek i zapewniają lepsze ukrwienie, co pobudza skórę właściwą do procesów odnowy.
Jak nawilżyć skórę pod oczami?
Skóra wokół oczu wymaga osobnej troski, ponieważ starzeje się bardzo szybko. Wynika to z naturalnej funkcji oka, które pozostaje praktycznie w ciągłym ruchu oraz z niewielkiej ilości gruczołów łojowych w jej obszarze. Charakteryzuje się słabym systemem podporowym oraz słabszym krążeniem krwi i limfy, co wpływa na powstawanie sińców i obrzęków oraz dość szybką utratę elastyczności. Na rynku dostępnych jest wiele kremów pod oczu, jednak przed zakupem warto dokładnie czytać dołączone do nich ulotki informacyjne, ponieważ niektóre ich składniki mogą podrażniać. Sprawdzonym produktem jest nawilżający balsam pod oczy Aqualia Thermal Vichy. Produkt jest hipoalergiczny, a jego działanie testowane było pod kontrolą dermatologiczną i okulistyczną.
Aqualia Thermal Vichy
Nawilżający balsam pod oczy Aqualia Thermal Vichy przywraca odpowiedni poziom nawilżenia, zapewniając świeże i piękne spojrzenie przez cały dzień. Redukuje opuchliznę, zasinienia i oznaki odwodnienia skóry, wygładza. Posiada aksamitną i świeżą konsystencję, dzięki czemu szybko się wchłania. Oparty na unikalnej Technologii Dynamicznego Nawilżania [WODA TERMALNA Z VICHY + KWAS HIALURONOWY + AQUABIORYL™ + ʎ-KARAGEN] + KOFEINA o działaniu drenującym, aby przywracać odpowiedni poziom nawilżenia w skórze wokół oczu. Balsam pod oczy Vichy polecany jest wszystkim kobietom, niezależnie od wieku i typu skóry. Przeznaczony do stosowania rano i wieczorem na oczyszczoną skórę wokół oczu. Doskonale sprawdza się pod makijaż.