1. Związek to gwarancja szczęścia
Jasne, na początku zwykle jest kolorowo, bo poznajemy coraz bliżej zupełnie nowego człowieka, ale nie oszukujmy się: prawdziwe źródło szczęścia tkwi w nas samych i tylko my możemy je w sobie wypracować. Związki mają nas uczyć kochać, a nie dawać nam poczucie szczęścia.
2. Każdy musi być w związku
Zbliżasz się do trzydziestki i ciągle słyszysz, że powinnaś wreszcie kogoś sobie znaleźć? No cóż, to mit. Przeczytaj książkę "Samotność - powrót do jaźni" lub po prostu porozmawiaj z ludźmi, którzy żyją samotnie, a mimo tego są szczęśliwi i nie żałują decyzji - wbrew pozorom jest ich całkiem sporo.
Studio10Artur @ shutterstock.com
3. Związek odbiera wolność
To kolejny mit. Można być w zdrowym, kochającym się związku, gdzie partnerzy szanują swoją odrębność, to, że są dwoma osobnymi jednostkami i wcale nie odbierać tym samym wolności drugiej osobie. Jeżeli masz takie wyobrażenie związku, to najprawdopodobniej do tej pory budowałaś związki toksyczne!
4. Nie ma udanych związków
Coraz częściej słyszymy o rozstaniach, rozwodach, cierpieniu w relacjach dwóch osób i zaczynamy wierzyć, że nie istnieją udane związki, a miłość to mit. Nie wierz w to! Można zbudować dobrą, opartą na miłości relację, ale wymaga to dojrzałości emocjonalnej i zdolności do częściowej rezygnacji z siebie w niektórych sytuacjach.
5. Nie ma związków na zawsze
To także mit. Istnieją udane związki osób, które są ze sobą do końca życia, bez względu na wszystko. Jak już zostało wcześniej wspomniane, wymaga to dojrzałości, pracy nad sobą i pragnienia faktycznego pokochania kogoś, a nie np. doznawania wyłącznie przyjemności lub fascynowania się tylko czyimś wizerunkiem lub umiejętnościami.
Volodymyr Tverdokhlib @ shutterstock.com