Borys
Borys to imię męskie pochodzenia starosłowiańskiego i jest przyjętym skrótem od wcześniej funkcjonującego imienia Borysław, które oznacza: waleczny i sławny. Borys jest mężczyzną zdecydowanym, który konsekwentnie realizuje swoje cele. Ma władczy, czasami wręcz despotyczny charakter, jednak doskonale poradzi sobie z trudnymi życiowymi i nie tylko wyzwaniami.
Bruno
Imię Bruno znaczyło w dawnym germańskim dialekcie „brunatny”, czyli buras, i oznaczało po prostu niedźwiedzia. Typowy Bruno lubi przyrodę i wilgotne lasy. Jest małomówny, skryty i wrażliwy.
Tytus
Tytus znaczy po łacinie „dziki gołąb”. Tak nazywał się rzymski cesarz, który zburzył Jerozolimę i rozproszył Żydów po całym świecie. Liczba imienia Tytus to dziewiątka, która charakteryzuje ludzi oryginalności i wielkich osiągnięć. Tytusowie są osobami niezależnymi, którzy na otoczenie patrzą nieco z góry.
Anastasiia Kazakova @ shutterstock.com
Leon
Leon jest to imię męskie pochodzenia łacińskiego, które wywodzi się od słowa leo (lew) i oznacza mężczyznę silnego i odważnego niczym lew. Mężczyźni o imieniu Leon mają wspólną z lwami królewską dumę i skłonność do zadzierania nosa.
Maksymilian
Maksymilian to imię pochodzenia łacińskiego, które wywodzi się od słowa maximus (największy) oraz słowa Aemilius – jest to nazwa znanego rzymskiego rodu Emiliusz. Liczbą imienia Maksymilian jest ósemka, co oznacza, że mężczyźni o tym imieniu są ambitni i mierzą w swoich celach i planach naprawdę wysoko. Maksymilian nie płynie z prądem, raczej szuka własnych ścieżek i rozwiązań, a także nie zawiera kompromisów.
Julian
Imię Julian wywodzi się od rzymskiego rodu Juliuszy „gens Julia”. Jednym z ich przedstawicieli był najbardziej wybitny rzymski wódz i zdobywca - Juliusz Cezar. Juliusze z kolei wywodzili swój ród od herosa Julusa, który był mitycznym założycielem Wiecznego Miasta.
Ksawery
Wśród świętych są Franciszek i Ksawery. Okazuje się jednak, że tak naprawdę był to jeden człowiek - Franciszek Ksawery, czyli Franciszek z zamku Xavier w północnej Hiszpanii. Był on zakonnikiem, jezuitą i misjonarzem w Indiach i Japonii. Przydomek tego podróżującego świętego stał się w dzisiejszych czasach osobnym imieniem - Ksawery.
Sergey Novikov @ 123rf.com