Nie podważaj jego zdania
Nie bagatelizuj, nie ignoruj i nie podważaj jego zdania w towarzystwie. Jeżeli masz jakiś zarzut, zwróć mu uwagę na osobności, bądź delikatna i użyj adekwatnych argumentów, ale nigdy nie rób tego przy kimś, to sprawi, że poczuje się urażony i niedoceniany.
Krytyka jego stylu jazdy
Za szybko, za wolno, jak wariat, jak niemota, jak ślimak – to tylko kilka sformułowań jakimi raczymy naszych partnerów. Ale czy ten nasz komentarz jest naprawdę aż tak niezbędny? Czy to sprawi, że nasza druga połówka poczuje się lepiej? Raczej odbierze to w kategoriach ataku na swoją osobę. Jeżeli nie podoba nam się jego styl jazdy, to zwróćmy uwagę, cicho i spokojnie, po zakończonej trasie.
Negatywna ocena sylwetki
Za chudy, za grupy, mało umięśniony – zawsze jest jakieś ale, które dobija naszego mężczyznę i sprawia, że jego poczucie własnej wartości maleje a męska duma jest urażona do granic możliwości.
Porównywanie do kogoś, kogo szczerze nie cierpi
Ciągłe porównywanie partnera do osoby, której nie lubi, sprawia, że może on się zamknąć w sobie i stracić chęci do rozmowy z nami czy jakichkolwiek innych czynności, które mogłyby nas znowu sprowokować do takich ryzykownych porównań.
Docinki odnośnie umiejętności łóżkowych
Jest to jedna z najgorszych możliwych sytuacji. Faceci nie zapominają krytyki w kategorii swojej seksualności. Ciężko wyprostować to i odbudować zaufanie i pewność siebie partnera.
Surowa ocena jego wyglądu
Nie krytykujmy, doceńmy. Jeżeli nasza postawa będzie opierać się wyłącznie na krytyce wymiętej koszuli albo lekko spranych spodni, to partner całkowicie sobie odpuści ten temat, bo przecież notorycznie coś nam nie pasuje to po co się starać.
Wywoływanie zazdrości
„Popatrz jak ten facet wygląda, jak milion dolarów” – po takich słowach, to właściwie chyba gorzej już być nie może. Jego męska duma leży, czuje się zakłopotany i zażenowany tą sytuacją a do tego zniechęcony do dalszej rozmowy z nami o czymkolwiek.