Własne potrzeby
W pierwszej kolejności odnieść się trzeba do potrzeb obydwojga partnerów. Mówiąc o potrzebach, zazwyczaj myślimy o seksie. Rzeczywiście potrzeby seksualne są bardzo ważne, choć nie tylko o nich tutaj mowa. To samo tyczy się choćby życia towarzyskiego. Jako że trudno znaleźć partnera, który będzie idealny pod względem charakteru i światopoglądu, zazwyczaj niezbędne są jakieś ustępstwa i poświęcenie. Tak z jednej, jak i drugiej strony.
Swoboda
Nie da się ukryć, że zazdrość może związkowi pomóc i często pomaga. Mimo wszystko wiele zależy tutaj też od tego, jaki jest jej stopień. Zdarza się bowiem bardzo często, że zazdrość nabiera wymiarów jakiejś psychozy, a jeden z partnerów nie może nawet spotkać się ze znajomymi, czy wyjść na piwo lub zakupy. Takie zachowanie prędzej czy później doprowadzi do końca związku. Nic w tym oczywiście dziwnego, że przez non stop obserwowanego partnera jest to odbierane jako brak zaufania, a przecież to właśnie zaufanie jest postawą wieloletniego związku.
Krytyka byłych partnerów
Symptomem rozstania może być również stawianie w negatywnym świetle poprzednich partnerów. Nie zawsze ma to miejsce, bo oczywiście zależy, z jakiej winy miało miejsce rozstanie z eks, ale zdarza się, że o to samo po jakimś czasie obarczani są obecni partnerzy. Warto mieć to na uwadze i o tym pamiętać.
Jakie są natomiast Wasze sposoby na przetrwanie związku?