Peeling cukrowy
Do przygotowania tego peelingu potrzebny będzie tylko cukier i woda. Do małej miseczki należy wsypać 2-3 łyżeczki cukru i dodać trochę wody. Następnie należy rozprowadzić mieszankę na skórze i masować delikatnymi ruchami. Po wykonanym masażu, wystarczy spłukać cukier z twarzy używając do tego celu letniej wody.
Peeling owsiany
Potrzebne będą zwykłe płatki owsiane, które można kupić w każdym w sklepie. Do miseczki wsypujemy 2 łyżki płatków owsianych i zalewamy je wodą. Woda powinna przykryć płatki, jednak nie powinna wystawać poza nie. Po około 5 minutach, gdy płatki zmiękną, przygotowaną w ten sposób papkę nakładamy na skórę i delikatnie masujemy. Później wystarczy przemyć twarz wodą.
puhhha @ 123rf.com
Peeling kawowy
Jest to jeden z najpopularniejszych ostatnio domowych peelingów. Do przygotowania potrzebne są 2 łyżki mielonej kawy oraz 2 łyżeczki oliwy z oliwek lub innego oleju. Jeżeli masa będzie zbyt gęsta można dodać odrobinę wody. Masę nakładamy na twarz i wykonujemy delikatny masaż . Po wykonaniu peelingu zmywamy twarz letnią wodą.
Pachnący peeling
Jeżeli we własnoręcznie zrobionych w domu kosmetykach brakuje Ci miłego zapachu, to mamy dla Ciebie doskonałe rozwiązanie – peeling na bazie posiekanych ziół. Do przygotowania takiego peelingu niezbędne będą gałązki ulubionego zioła – dobrze sprawdzi się na przykład rozmaryn. Poza tym konieczne jest przygotowanie dwóch łyżek cukru oraz odrobiny oliwy z oliwek i miodu. Składniki należy połączyć. Masa nie może być zbyt sucha, ani zbyt płynna. Dlatego warto zacząć od niewielkich ilości, dodając powoli resztę składników. Tak przygotowany peeling należy nakładać na skórę, a następnie kolistymi ruchami masować. Po wykonaniu masażu peeling wystarczy zmyć letnią wodą.
Istnieje wiele innych przepisów na przygotowanie domowego peelingu w domu. Każdy z nich pozwala dokładnie oczyścić skórę twarzy i przygotować ją do dalszych zabiegów. Naturalne składniki, które dostępne są na wyciągnięcie ręki sprawdzają się doskonale. Niejednokrotnie znacznie lepiej od ich chemicznych odpowiedników, ponieważ nie uczulają i są z reguły znacznie bardziej delikatne dla skóry.
Oleg Dudko @ 123rf.com