KobiecePorady.pl

Fundacja rodzinna – Polacy zyskali narzędzie, by chronić swoje majątki

Popularność fundacji rodzinnej przerosła oczekiwania. Ustawodawcy szacowali, że do końca 2023 roku wpłynie nie więcej niż 300 wniosków. Tymczasem do Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim trafiło ich już ponad 1000. Polacy chętnie korzystają z prawnej nowinki, a sąd rejestracyjny nie wydał ani jednej decyzji odmownej. Dlaczego warto ją założyć?

Julia -

Powiązane artykuły

  • Czy potrafimy sobie wzajemnie pomagać?

    W kontekście zbliżającej się kolejnej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej, warto sobie odpowiedzieć na pytanie, jak my, Polki i Polacy, pomagamy sobie nawzajem. Czy robimy to chętnie? Czy pomagamy długoterminowo, czy raczej ad hoc? Jak działa system pomocowy i jakich ewentualnie zmian potrzebuje, by lepiej wspierać potrzebujących?

  • Kochaj z głową, czyli jak zabezpieczyć swoje finanse w relacji z partnerką lub partnerem?

    Kochać z głową czyli jak? A tak, by nie zapominać o swoim bezpieczeństwie finansowym. Wiedza w zakresie swoich praw oraz różnorodnych sposobów na zabezpieczenie finansowe w razie ewentualnego rozstania lub śmierci partnera, może pomóc w uniknięciu nieporozumień w związku, a nawet dramatów, które radykalnie obniżą nasz standard życia w związku z nieprzewidzianymi okolicznościami.  

  • Zaangażowanie pracowników jako kluczowy czynnik sukcesu. Jak mierzyć i budować relacje w miejscu pracy?

    W obecnej rzeczywistości biznesowej, gdzie rywalizacja o talent i lojalność pracowników staje się coraz bardziej zacięta, kluczowym czynnikiem determinującym sukces organizacji staje się zaangażowanie zespołu. Jednak, zrozumienie, czym dokładnie ono jest i jak je skutecznie mierzyć, stanowi wyzwanie dla wielu firm. To pojęcie, w swej istocie, sięga dalej niż tylko obecność w miejscu pracy czy wydajność w pracy. Obejmuje ono głębszą więź między pracownikiem a organizacją, opartą na wspólnych wartościach, misji i zaufaniu.

  • Zmęczeni wojną - Ukraińcy w Polsce po dwóch latach od eskalacji konfliktu za wschodnią granicą

    Ukraińcy, którzy zdecydowali się zostać w Polsce po ucieczce przed wojną, próbują w tej chwili prowadzić normalne życie, co wiąże się z różnorodnymi wyzwaniami. Zmaganie się z codziennymi sprawami jest tym trudniejsze, że odbywa się w cieniu tęsknoty za rodzinnym krajem i zmęczenia wojną, której końca nie widać.