KobiecePorady.pl

Ekologiczna księgowość – coraz bardziej na czasie

Ekologiczna księgowość czyli elektroniczny obieg dokumentów w firmie bez potrzeby składowania dokumentów papierowych w przepastnych segregatorach, to przyjazne rozwiązanie dla portfela i środowiska szczególnie dla małych firm. W przededniu wejścia w życie KSeF, czyli Krajowego Systemu e-Faktur, warto już teraz zgłębić temat wykorzystania nowych technologii w zarządzaniu dokumentacją w firmach.

Julia -

Powiązane artykuły

  • Ciemna strona Gwiazdki. Jak radzić sobie z pokusami uzależnień okresu świątecznego?

    Okres świątecznych zakupów, ze swoim kulminacyjnym momentem w postaci niedawnego Black Friday, otwiera dyskusję na temat nie tylko radości i świętowania, ale także wyzwań związanych z uzależnieniami. Dla niektórych będzie to umiar przy kupowaniu nowych rzeczy, a dla innych pokusy w postaci jedzenia czy alkoholu przy wigilijnym stole. Jak radzić sobie z tymi trudnościami w okresie, który ma być pełen radości?

  • Kochaj z głową, czyli jak zabezpieczyć swoje finanse w relacji z partnerką lub partnerem?

    Kochać z głową czyli jak? A tak, by nie zapominać o swoim bezpieczeństwie finansowym. Wiedza w zakresie swoich praw oraz różnorodnych sposobów na zabezpieczenie finansowe w razie ewentualnego rozstania lub śmierci partnera, może pomóc w uniknięciu nieporozumień w związku, a nawet dramatów, które radykalnie obniżą nasz standard życia w związku z nieprzewidzianymi okolicznościami.  

  • Sukces WOŚP pokazał, że Polacy chętnie angażują się w pomaganie, ale wyzwaniem jest, jak wzmacniać długofalowy wolontariat.

    Sukces kolejnych edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest dowodem, że Polacy chętnie angażują się w pomaganie w ramach dużych akcji charytatywnych, zwłaszcza gdy są prowadzone przez wiarygodną organizację i skutecznego lidera. Ale równolegle organizacje pozarządowe zwracają uwagę na kryzys długoterminowego zaangażowania w wolontariat. W wielu obszarach, gdzie potrzebne jest wsparcie, brakuje obecnie chętnych do regularnej pomocy. Instytucje centralne i samorządowe powinny zastanowić się, jak budować kulturę zachęcania do zaangażowania w pomoc potrzebującym.

  • Czy potrafimy sobie wzajemnie pomagać?

    W kontekście zbliżającej się kolejnej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej, warto sobie odpowiedzieć na pytanie, jak my, Polki i Polacy, pomagamy sobie nawzajem. Czy robimy to chętnie? Czy pomagamy długoterminowo, czy raczej ad hoc? Jak działa system pomocowy i jakich ewentualnie zmian potrzebuje, by lepiej wspierać potrzebujących?