KobiecePorady.pl

Jakie wyzwania czekają na polskich przedsiębiorców, zatrudniających obcokrajowców?

Dziś, gdy coraz więcej obcokrajowców poszukuje pracy w Polsce, warto uświadomić sobie, z jakimi wyzwaniami wiąże się proces zatrudniania pracowników zza granicy. Im większą będziemy mieć wiedzę w tym zakresie, tym sprawniej załatwimy wszystkie formalności i skutecznie wdrożymy nowych pracowników do zespołów.

Julia -

Powiązane artykuły

  • Ekologiczna księgowość – coraz bardziej na czasie

    Ekologiczna księgowość czyli elektroniczny obieg dokumentów w firmie bez potrzeby składowania dokumentów papierowych w przepastnych segregatorach, to przyjazne rozwiązanie dla portfela i środowiska szczególnie dla małych firm. W przededniu wejścia w życie KSeF, czyli Krajowego Systemu e-Faktur, warto już teraz zgłębić temat wykorzystania nowych technologii w zarządzaniu dokumentacją w firmach.

  • Sukces WOŚP pokazał, że Polacy chętnie angażują się w pomaganie, ale wyzwaniem jest, jak wzmacniać długofalowy wolontariat.

    Sukces kolejnych edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest dowodem, że Polacy chętnie angażują się w pomaganie w ramach dużych akcji charytatywnych, zwłaszcza gdy są prowadzone przez wiarygodną organizację i skutecznego lidera. Ale równolegle organizacje pozarządowe zwracają uwagę na kryzys długoterminowego zaangażowania w wolontariat. W wielu obszarach, gdzie potrzebne jest wsparcie, brakuje obecnie chętnych do regularnej pomocy. Instytucje centralne i samorządowe powinny zastanowić się, jak budować kulturę zachęcania do zaangażowania w pomoc potrzebującym.

  • Zmęczeni wojną - Ukraińcy w Polsce po dwóch latach od eskalacji konfliktu za wschodnią granicą

    Ukraińcy, którzy zdecydowali się zostać w Polsce po ucieczce przed wojną, próbują w tej chwili prowadzić normalne życie, co wiąże się z różnorodnymi wyzwaniami. Zmaganie się z codziennymi sprawami jest tym trudniejsze, że odbywa się w cieniu tęsknoty za rodzinnym krajem i zmęczenia wojną, której końca nie widać.

  • Fundacja rodzinna – Polacy zyskali narzędzie, by chronić swoje majątki

    Popularność fundacji rodzinnej przerosła oczekiwania. Ustawodawcy szacowali, że do końca 2023 roku wpłynie nie więcej niż 300 wniosków. Tymczasem do Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim trafiło ich już ponad 1000. Polacy chętnie korzystają z prawnej nowinki, a sąd rejestracyjny nie wydał ani jednej decyzji odmownej. Dlaczego warto ją założyć?