Co to są hokery i krzesła barowe?
Najpierw trzeba wyjaśnić, czym są hokery. Mówiąc najprościej, to po prostu wysokie krzesła, które znaleźć można w pubach i barach. To z tych miejsc hoker zawędrował do naszych mieszkań. Siedzisko w hokerach znajduje się zazwyczaj na wysokości od 55 cm do 90 cm. Często jest wysokie na 60, 65 czy 70 cm, obite skórą lub materiałem imitującym skórę. Krzesło barowe tapicerowane to wygodny mebel, który pozwala wykreować w domu przyjemną, kawiarnianą atmosferę. Co ważne, bardzo często hokery barowe można dostosować do swoich potrzeb. Istnieją modele o różnej wysokości, z oparciem i bez oparcia. Hoker może być obrotowy, a także regulowany w zakresie wysokości. Mebel ten jest też dostępny w różnych kolorach. Stołek barowy może być czarny, brązowy, szary, biały, a nawet złoty.
Krzesło barowe w jadalni i kuchni - jakie zalety ma hoker barowy?
O hokerach można mówić wiele pozytywnych rzeczy. Jest to mebel praktyczny i komfortowy, zwłaszcza w wersji z oparciem. Do jego zalet zalicza się mobilność. Łatwo go przestawić i zajmuje mało miejsca. Ponadto, regulowany hoker można dopasować do swoich potrzeb. Krzesła barowe są stabilne i bezpieczne. Mają nowoczesny, elegancki i oryginalny wygląd. Są też bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Sprawdzą się zarówno jako krzesła do stołu jadalnianego, jak i jako hokery do wyspy kuchennej. Hoker barowy to dobry wybór dla osób, które poszukują mebli praktycznych i estetycznych. Oczywiście, stołek barowy ma też wady. Niski stół nie jest czymś, co do takich mebli pasuje. Odpowiednio wysokie blaty to przy nich konieczność, co wpływa na koszt wyposażenia kuchni. Wysokość siedziska w hokerach może też stanowić problem na przykład dla niewysokich osób.
Hokery do kuchni i jadalni - jak dopasować stołek barowy do aranżacji?
Na rynku jest wiele modeli hokerów. Szeroka oferta utrudnia wybór najlepszego modelu. Kierować należy się przede wszystkim wygodą, funkcjonalnością i dopasowaniem do wystroju wnętrza. Krzesło barowe tapicerowane to idealne rozwiązanie dla osób pragnących stworzyć u siebie komfortową przestrzeń. Dobrym przykładem jest tu hoker, w którym siedzisko jest welurowe. Jeśli chodzi o styl, krzesła barowe drewniane sprawdzą się w skandynawskiej aranżacji. Z kolei nowoczesny stołek barowy plastikowy w odpowiednim wykończeniu będzie odpowiedni do wnętrza glamour. Prawdziwy rarytas to hoker rattanowy lub hoker z plecionki. To modele doskonałe w stylistyce boho lub w rustykalnym otoczeniu. Za to hokery loftowe sprawdzą się perfekcyjnie w pomieszczeniach o industrialnym sznycie. Oczywiście, hoker barowy to nie tylko dodatek do wnętrza. To ważny element wyposażenia, który można i należy wykorzystywać do siedzenia. Dlatego należy zwracać uwagę nie tylko na to, jak hoker wygląda, ale także na jego funkcjonalność. Hoker musi być dopasowany do właścicieli pod każdym względem.