Kolczyki złote na każdą okazję
Trudno o bardziej uniwersalny element biżuterii! Złote kolczyki to dobre rozwiązanie w zasadzie bez względu na okazję – zarówno na co dzień, jak i na oficjalne wyjścia. Jeżeli w pracy obowiązuje Cię określony dress code, możesz wybrać niewielkie kulki albo klasyczne kolczyki koła. Na szczególne uroczystości sprawdzą się za to wiszące i bogato zdobione modele, jak również efektowne nausznice.
Znaczenia nie ma tu też wiek (ozdoby ze złota mogą nosić zarówno osoby bardzo młode, jak i te w starszym wieku) czy typ urody. Jeśli reprezentujesz „wiosnę” (masz ciepłą karnację i jasne włosy w ciepłym odcieniu) lub „jesieni” (rude włosy i piegi), postaw na kolczyki złote w klasycznym, żółtym kolorze. Jeżeli zaś jesteś „latem” lub „zimą”, tzn. masz chłodny typ urody i ciemniejsze włosy, sięgnij raczej po białe złoto.
Jeśli zależy Ci na szerokim asortymencie kolczyków, sprawdź ofertę sklepu Marko. Znajdziesz tu biżuterię dopasowaną do Twojego typu urody oraz do danej okazji. Zajrzyj na stronę https://www.marko.pl/kolczyki-zlote i wybierz kolczyki złote dla siebie lub swoich najbliższych.
Jak dbać o złote kolczyki, aby służyły Ci jak najdłużej?
Złote kolczyki będą służyć Ci przez całe lata, szczególnie jeśli wybierzesz ponadczasowy, klasyczny wzór. Pamiętaj jednak, że aby złoto zachowało swój nienaganny wygląd, musisz odpowiednio o nie dbać.
Po pierwsze, uważaj, aby złote kolczyki nie miały kontaktu z substancjami chemicznymi.
Substancje chemiczne zawarte w perfumach, lakierze do włosów, kremie czy balsamie mogą uszkodzić powierzchnię biżuterii. Dlatego zdejmuj kolczyki przed poranną i wieczorną toaletą oraz nie psikaj perfumami bezpośrednio na nie.
Po drugie, przechowuj biżuterię w odpowiedni sposób.
Wrzucasz kolczyki luzem do szuflady lub po prostu kładziesz je na szafce nocnej? To błąd – narażasz je na zarysowania i uszkodzenia. Jeśli zdejmujesz biżuterię np. na noc lub masz kilka kompletów, które nosisz na zmianę, przechowuj je w pudełeczku lub specjalnym woreczku. Możesz też kupić kuferek przeznaczony właśnie do tego celu.
Po trzecie, zdejmij biżuterię przed wysiłkiem fizycznym.
Chodzisz na siłownię, zajęcia grupowe albo uprawiasz jogging lub jeździsz na rolkach? Powinnaś zdejmować kolczyki, naszyjniki i pierścionki – i to niezależnie od dyscypliny sportu. W trakcie ćwiczeń możesz wygiąć pierścionek, porwać łańcuszek albo zniszczyć kolczyki. Poza tym ćwiczenie w biżuterii jest po prostu niebezpieczne!
Po czwarte, unikaj kontaktu z wodą.
Planujesz długą kąpiel, wyjście na basen, a może wyjazd nad ciepłe morze? Ściągaj kolczyki za każdym razem, kiedy mogłyby mieć kontakt z wodą. Zagrożenie stanowi przede wszystkim chlorowana woda w basenie oraz słona woda morska – mogą uszkodzić powierzchnię złota.
Po piąte, nie noś złotych kolczyków na okrągło!
Warto, aby weszło Ci to w nawyk: zdejmuj biżuterię od razu po powrocie do domu z pracy czy wyjścia z koleżankami. I oczywiście odłóż ją do specjalnego pudełeczka lub kuferka. Dzięki temu nie narazisz złotych kolczyków na zabrudzenia i uszkodzenia.
Po szóste, regularnie czyść złotą biżuterię.
Kurz, osady, zabrudzenia, resztki kosmetyków – to wszystko może negatywnie wpłynąć na stan powierzchni złota. Jeżeli chcesz, aby złota biżuteria jak najdłużej wyglądała jak w dniu zakupu, musisz pamiętać o jej regularnym czyszczeniu.
Jak czyścić złote kolczyki? Zazwyczaj wystarczy umyć je wodą z mydłem lub dodatkiem płynu do mycia naczyń. Po czyszczeniu należy opłukać biżuterię czystą wodą i delikatnie ją osuszyć. Jeżeli zabrudzenia są bardziej uporczywe, sięgnij po jeden z preparatów przeznaczonych do czyszczenia złota.
Złote kolczyki to inwestycja. Nie musisz kupować nowej pary co kilka sezonów – wybierz ponadczasowy model, a będzie wiernie służył Ci przez lata. Oprócz tego dbaj o dobre nawyki związane z noszeniem biżuterii i nie zapomnij o jej regularnym czyszczeniu.