Nauka angielskiego online dla dzieci, jaka szkoła?
Nauka angielskiego od podstaw dla dzieci i młodzieży to dla wielu rodziców bardzo ważny element edukacji ich pociech. Niejednokrotnie najmłodsi nie radzą sobie z angielską gramatyką i słownictwem, a w szkole nie zawsze otrzymują odpowiednie wsparcie. Dlatego warto zastanowić się, czy dobrym posunięciem nie będzie skorzystanie z lekcji angielskiego online. Rozwiązania technologiczne oraz odpowiednio przygotowany materiał pozwalają swobodnie uczyć się dzieciom w każdym wieku. Przykładowo jedna ze szkół językowych online umożliwia naukę dzieciom z czterech różnych grup wiekowych, jest nią Tutlo. Jak wyglądają zajęcia w takiej szkole? Jak dzieciaki porozumiewają się z native speakerem i dlaczego tego typu lekcje są alternatywą dla innych szkół, szczególnie tych stacjonarnych? Ten tekst jest odpowiedzią na te pytania.
Jak wyglądają przykładowe zajęcia w szkole online?
Wszystkie lekcje prowadzone są w taki sposób, by dopasować ich poziom do poziomu dziecka. Podczas lekcji pociechy mogą porozumiewać się z native speakerem, jeśli oczywiście są już na etapie odpowiedniej komunikacji. Młodzi uczniowie w wieku sześciu, siedmiu lat uczą się jeszcze w 90% na podstawie materiałów wizualnych, jednakże starsi uczniowie będą mogli wykorzystać już swoją wiedzę podczas zajęć. Aby zapewnić poczucie bezpieczeństwa rodziców, szkoły takie jak wspomniane Tutlo posiadają kadrę nauczycieli specjalizujących się w nauczaniu dzieci i posiadających ukończone studia kierunkowe lub certyfikat TEFL z modułem Teaching Young Learners. By w pełni wykorzystać skupienie pociech, lekcje trwają dwadzieścia minut. Dodatkowe plusy wyboru nauki zdalnej to między innymi brak konieczności dojazdu do szkoły czy wymogu wcześniejszego rezerwowania zajęć. I co najważniejsze – rodzic ma wgląd do panelu, w którym może śledzić postępy dziecka. To bardzo ważne, bo dzięki tej weryfikacji można precyzować kolejne cele językowe.
Jak dzieci rozmawiają z native speakerem?
Wszystko zależy od wieku dziecka, ale także od poziomu zaawansowania naszej pociechy. Wiadomo, że punkt wyjścia może być różny dla każdego ucznia. Dlatego dobrze jest sprawdzić, czy nasza latorośl poradzi sobie z konwersacją na danym poziomie. Dzieci w wieku ośmiu, dziewięciu lat podczas zajęć ćwiczą na przykład konwersację i komunikację odpowiadającą egzaminowi Cambridge Pre A1 Starters, a na przykład dzieci starsze, będą mogły prowadzić konwersację i uczyć się z native speakerem, by osiągnąć poziom odpowiadający egzaminowi Cambridge Movers. Oczywiście w nauce, niezależnie od wieku, najważniejsze jest zainteresowanie dziecka językiem obcym i przekonanie go, że mówienie po angielsku nie jest trudne i nawet jeśli gdzieś się pomylimy, to nie poniesiemy kary i nie jest to wstyd.