- Jeśli chcesz by zapach utrzymywał się długo wybieraj mocne nuty: słodkie i kadzidlane. Lekkie: cytrusowe i kwiatowe, będą wyczuwalne znacznie krócej.
- Kupuj czyste perfumy, a nie słabsze wody perfumowane czy dezodoranty.
- Tłusta skóra. Perfumy lepiej utrzymują się na tłustej skórze. Wszystkie posiadaczki suchych skór powinny więc posmarować perfumowane miejsca bezzapachowym, tłustym kremem.
- Nie psikaj perfumem całego ciała! Ważne, żeby znalazł się on w miejscach w których skóra jest najcieńsza, można wyczuć puls i intensywne ciepło, a są to: zagłębienia łokci, kolan, nadgarstki, kark i skóra za uszami.
- Zapach utrzyma się dłużej jeśli spryskasz nim również włosy i ubrania. Pamiętaj jednak o tym, że taki zabieg będzie mocno wysuszał kosmyki, a ubrania może odbarwiać. Rób to więc ostrożnie i kiedy naprawdę musisz.
- Stosuj balsamy i żele o tej samej nucie zapachowej. Producenci coraz częściej wypuszczają na sprzedaż całe zestawy dzięki czemu cała będziesz pachnieć jak twój ulubiony perfum.
- Noś przy sobie bawełnianą chusteczkę nasączoną ukochanym zapachem.
- Nigdy nie perfumuj się na ‘zapas’. Pamiętaj o tym, że twój nos przyzwyczaja się do zapachu i mimo, że ty już go nie czujesz, dla osób przebywających w twoim otoczeniu jest on mocno wyczuwalny. Jeśli masz pewność, że naprawdę wywietrzał po prostu wyjdź na chwilkę do toalety i ponów aplikację.
- Nie kupuj perfum na targu, nawet gdyby sprzedawcy zapewniali cię, że są oryginalne, to zaufaj nam, że nie są. Wybierz się do perfumerii gdzie dodatkowo możesz liczyć na profesjonalną pomoc personelu.
- Po każdym umyciu dokładnie domykaj perfum, żeby nie wietrzał, a zużyte opakowanie wykorzystaj umieszczając je w szafie czy szufladzie z bielizną. Otrzymasz w ten sposób unikatowy odświeżacz.