Na całe szczęście, przemysł kosmetologiczny oferuje wiele rozmaitych rozwiązań, które pozwalają uporać się z nadmiernym wypadaniem włosów. Suplementy diety, specjalistyczne szampony i maseczki wykazują bardzo wysoką skuteczność. Nie mniej, nie są to jedyne rozwiązania pozwalające na pozbycie się problemu. Istnieje szereg tzw. domowych sposobów.
Jak powstrzymać wypadanie włosów domowymi sposobami?
Wydawać by się mogło, że walkę z tzw. łysieniem, można przeprowadzić tylko przy pomocy gotowych, specjalistycznych preparatów. Nic bardziej mylnego! Z wypadaniem włosów można uporać się także stosując w pełni naturalne rozwiązania.
Tego typu sposoby są nie tylko skuteczne, ale i tanie. Koszt ich realizacji nie przekracza zwykle kilku złotych.
Poniżej przedstawiamy pięć domowych sposobów, które charakteryzuje najwyższa skuteczność, a co za tym idzie – spora popularność.
Wcierka z kozieradki
Kozieradka to roślina zielna z rodziny bobowatych, znana również jako: fenegryka i boża trawka. Jej nasiona stanowią doskonałe źródło wielu witamin i minerałów. Wykorzystuje się je w celu:
pozbycia się stanów zapalnych w układzie pokarmowym
ograniczenia poziomu cukru i cholesterolu we krwi
Ponadto, kozieradka doskonale sprawdza się w pielęgnacji włosów. Szczególnie efektywne jest zastosowanie wcierki ze zmielonych nasion.
Przygotowanie wcierki z kozieradki jest bardzo łatwe. Wystarczy zalać 1 łyżeczkę kozieradki około 100 ml gorącej wody. Po około 15 minutach – wcierka jest gotowa. Można ją aplikować zarówno przy pomocy specjalnego dozownika, jak i bezpośrednio ze szklanki/kubka.
Aby spotęgować efekty wcierki zaleca się przykryć głowę – folią (np. czepkiem foliowym) i ręcznikiem. Zabieg można wykonywać przy każdorazowym myciu głowy.
Maseczka z jajek, drożdży, olejku arganowego i mleka
Świetnym sposobem na stymulację porostu włosów jest także zastosowanie maski z drożdży, jajek, olejku arganowego i mleka. Maseczka tego typu dostarcza niemal wszelkie niezbędne witaminy oraz mikro i makro elementy.
Przygotowanie maseczki jest bardzo proste. Wystarczy do gotujących się 200 ml mleka dodać – trzy łyżeczki drożdży, jedno jajko oraz dwie łyżeczki olejku. Tak przygotowaną maskę należy odstawić do delikatnego wystudzenia, a następnie nakładać na głowę. „Papkę” drożdżową należy rozprowadzać delikatnymi, kolistymi ruchami.
Maseczkę należy trzymać na głowie pod przykryciem około 45-60 minut. Po tym czasie należy dokładnie umyć głowę delikatnym szamponem bez SLS i SLES.
Maseczka z siemienia lnianego
Nasiona lnu to produkt, który znany jest z dobroczynnych właściwości. Z powodzeniem można go wykorzystać także w pielęgnacji skóry głowy i włosów.
Maseczkę z siemienia lnianego przygotowuje się banalnie prosto. Wystarczy zalać 3-4 łyżki nasion lnu gorącą wodą i odstawić na około 20 minut. Po tym czasie, siemię lniane powinno mieć konsystencję dosyć gęstego żelu. Tak przygotowane, można aplikować bezpośrednio na skórę głowy i włosy.
Maseczkę zaleca się nosić przez przykryciem przez kilkadziesiąt minut. Po tym czasie – włosy należy dokładnie wypłukać korzystając z delikatnego szamponu lub odżywki.
Więcej inspiracji dotyczących domowych sposobów na włosy znajdą Państwo w artykule opublikowanym na łamach ZadbaneWlosy.pl.