Czym są zaskórniki zamknięte?
Zaskórniki zamknięte są trudnymi do zniwelowania zmianami skórnymi. Ta konkretna forma dodatkowo utrudnia ich usunięcie. Wyróżniają się zarówno białym kolorem, jak i samym umiejscowieniem. Najczęściej problem zaskórników dotyka obszaru czoła, nosa oraz brody, czyli tak zwanej strefy T. Są jednak przypadki, w których głębokie zaskórniki zamknięte znajdują się wszędzie tam, gdzie są rozlokowane gruczoły łojowe. Ich zablokowanie skutkuje powstawaniem nieestetycznych niedoskonałości.
Z problemem zaskórników zamkniętych zmagają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni w bardzo zróżnicowanym wieku. Najczęściej objawiają się ona w okresie dojrzewania, kiedy gospodarka hormonalna wewnątrz organizmu jest mocno zaburzona. Ma to także bezpośredni wpływ na pracę naszych gruczołów łojowych. Wraz z zakończeniem okresu nastoletnia skóra wycisza się i zwykle wraca do dawnej kondycji.
Czym się różnią zaskórniki zamknięte od otwartych?
Zaskórniki można podzielić na dwa rodzaje, zamknięte i otwarte. Te pierwsze znajdują się nieco głębiej niż ich druga wersja. To podskórne grudki o białym zabarwieniu. Walka z nimi jest znacznie trudniejsza, a na widoczne efekty nie raz trzeba poczekać nieco dłużej. W przeciwieństwie do otwartej formy niedoskonałości te zamknięte nie są mocno widoczne, a więc często dostrzegamy je w momencie, gdy spojrzymy na cerę dopiero pod odpowiednim kątem.
Zaskórniki otwarte charakteryzują się z kolei obecnością większej lub mniejszej czarnej kropeczki, która znajduje się w miejscu ujścia gruczołu. Ten nietypowy kolor jest wynikiem utleniania się masy łojowo-rogowej. Są także łatwiejsze w usunięciu.
Jak pozbyć się zaskórników zamkniętych?
Zaskórniki zamknięte bywają uciążliwe ze względu na trudności w ich likwidacji. Aby odpowiedzieć sobie na pytanie: jak pozbyć się zaskórników zamkniętych, powinniśmy zacząć od zrozumienia istoty pielęgnacji twarzy. To poprzez wyselekcjonowanie odpowiednich produktów jesteśmy w stanie wpłynąć na gospodarkę naszej skóry i wspomóc ją w walce z krostkami.
Oczyszczanie gruczołów łojowych powinno się rozpocząć od poprawnie wykonanego demakijażu. Następnie konieczne jest zastosowanie odpowiedniej pianki bądź CeraVe krem pianki do mycia, która usunie nadmiar sebum i przygotuje skórę do dalszej pielęgnacji. Dobrze jest także zastosować tonik oraz nawilżający krem do twarzy, aby wspomóc cerę w naturalnym utrzymywaniu poziomu nawodnienia.
Czy domowe sposoby na zaskórniki zamknięte działają?
W sieci można znaleźć wiele sposobów na pozbywanie się zaskórników zamkniętych. Wszystkie te działania warto mimo wszystko skonsultować ze specjalistą, na przykład dermatologiem bądź kosmetyczką. Bardzo popularnym sposobem jest wykonanie tak zwanej parówki, czyli rozszerzanie porów przy pomocy gorącej pary, a następnie wykonanie długiego masażu z wykorzystaniem produktu o oleistej konsystencji.
Ten sposób może skutecznie wspomóc oczyszczanie skóry, jednak konieczne jest wybranie odpowiedniego kosmetyku. Na poprawę stanu cery mają także wpływ inne czynności, takie jak wymiana poszewki na poduszkę czy regularna zmiana ręczników do wycierania twarzy.