Mycie głowy
Stopniowo odchodzi się od stwierdzenia, że włosy mniej wypadają, gdy rzadziej się je myje. Badania dowiodły, że skóra głowy pokryta dużą ilością łoju znacznie ogranicza dotlenienie mieszków włosowych, co przekłada się na osłabienie cebulek. Należy więc pielęgnować skórę głowy tak często, jak to konieczne – nawet codziennie. Warto zwrócić także uwagę na upięcie włosów. Zbyt ciasno upięty kok, czy kucyk nie tylko osłabia cebulki włosów, ale może być nawet przyczyną bólu głowy.
O mały włos
Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry głowy, do momentu, aż ich włosy staną się cienkie i zaczną wypadać. Jednym z najrzadziej stosowanych kosmetyków do pielęgnacji jest peeling, którego funkcją jest nie tylko oczyszczenie skóry głowy i usunięcie zrogowaciałego naskórka. Systematycznie stosowana kuracja poprawia krążenie, stymuluje pracę gruczołów łojowych i unosi włosy u nasady. Na sklepowych półkach pojawia się coraz więcej tego typu produktów. Bardziej oszczędne panie, stawiające na ekologiczne rozwiązania, mogą skorzystać z dziesiątek zamieszczonych w Internecie przepisów na zrobienie domowego peelingu.
Kaskada lśniących włosów
Kiedy już skóra głowy jest prawidłowo wypielęgnowana, warto zatroszczyć się także o kondycję włosów. W tym celu można sięgnąć po maseczki oraz wszelkiego rodzaju wcierki. Producenci tych kosmetyków coraz częściej wzbogacają swoje produkty o ekstrakty i olejki roślinne, witaminy i mikroelementy niezbędne do odżywienia struktury włosa. Wszystkie oferowane kosmetyki mają właściwości oczyszczające oraz chroniące przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, nie zawierają parabenów, a także wspomagają walkę z łupieżem. Dla uzyskania zadowalających efektów, kosmetyki pielęgnacyjne należy stosować systematycznie przez minimum 3-4 tygodnie.
Właściwe odżywianie
Kluczem do prawidłowego funkcjonowania organizmu jest odpowiednio zbilansowana dieta. Dostarczenie zalecanej ilości składników odżywczych zagwarantuje efekt zdrowej skóry i lśniących, silnych włosów. Samo stosowanie kosmetyków wzmacniających może przynieść mizerne efekty, jeśli codzienna dieta uboga jest w nienasycone kwasy tłuszczowe, magnez i witaminy z grupy B i D.