Równa opalenizna
Aby słońce mogło opalać równomiernie, potrzebna jest mu gładka skóra. Dlatego przed opalaniem zrób dokładny peeling całego ciała. Na Twoim ciele nie pojawią się plamy ani przebarwienia. W tym celu możesz wykorzystać to, co masz w kuchni. Zrób peeling z cukru lub soli i oliwy z oliwek lub z fusów z kawy.
Pamiętaj, aby nie opalać się w godzinach 11-15, gdyż wtedy promienie słoneczne są najsilniejsze. Ekspozycje słoneczne w tym czasie grożą poparzeniami i zwiększają ryzyko wystąpienia zmian skórnych, a nawet raka.
Konieczna ochrona
Nie zapominaj o ochronie przed słońcem. Zanim wyjdziesz na plażę, całe ciało posmaruj balsamem z filtrem. Najlepiej zrób to na około pół godziny przed ekspozycją. Pamiętaj, aby preparat ochronny posiadał filtry chroniące przed promieniowaniem UVA i UVB. Im Twoja cera jest jaśniejsza, tym filtr powinien być wyższy.
O ochronie pamiętaj nie tylko wtedy, gdy idziesz an plażę, ale zawsze, gdy wychodzisz z domu. Chroń oczy, noś okulary przeciwsłoneczne. Jeśli nie będziesz praktykowała ich noszenia, bardzo szybko poznasz negatywne efekty swojej nieodpowiedzialności. Wokół Twoich oczu utworzy się spora ilość zmarszczek mimicznych i z powodu utraty elastyczności skóry pod wpływem wysuszenia jej przez promienie słoneczne.
Po opalaniu
Słońce powoduje wysuszanie się skóry. Schodzące płatki skóry to efekt jego działania. Nie dopuść do tego. Zaraz po opalaniu nawilż skórę dobrym kosmetykiem intensywnie nawilżającym ze składnikami kojącymi.
Co, gdy boli?
Przy przedawkowaniu słońca, nie zapominaj o sprawdzonych domowych sposobach. Na skórę nałóż jogurt, kefir lub mleko zsiadłe prosto z lodówki. Maskę trzymaj na ciele przez około 20 minut. Potem weź chłodny prysznic. Na oparzenia słoneczne stosuj panthenol lub żel propolisowy.