Krok 1 – dobry szampon
Koniecznie musisz zaopatrzyć się w szampon do włosów delikatnych i cienkich, który będziesz mogła stosować każdego dnia. W tego rodzaju szamponach ilość substancji odżywczych, które mocno obciążają włosy została zredukowana do niezbędnego minimum. Dokładnie chodzi o tłuszcze roślinne i silikony, których to w codziennej pielęgnacji włosów powinnaś unikać. Sprzymierzeńcem ich puszystości jest pantenol.
Krok 2 – odpowiednia odżywka
Wybieraj lekkie odżywki bez spłukiwania, którymi będziesz mogła jedynie spryskiwać włosy. Postaw na naturalne ekstrakty w ich składzie i kolagen rewitalizujący je od wewnątrz.
Krok 3 – stosuj pianki
Twoim oklapniętym włosom bez objętości pomoże pianka z proteinami pszenicy, która uniesie je u nasady. To sprawdzony kosmetyk, który dodaje włosom również blasku.
Jakie techniki pielęgnacyjne?
Objętość włosów możesz zwiększyć, susząc je z głową skierowaną w dół. Gdy będą one już prawie suche, nanieś piankę lub lakier z żywicą roślinną i wysusz włosy do końca.
Kolejny świetnym sposobem jest suszenie włosów na szczotce o dużej średnicy. Tu również nie do końca suche włosy nawijaj pasmami od nasady na szczotkę i dosuszaj je w ten sposób. Alternatywą szczotki są wałki lub suszarka z dyfuzorem.
Pamiętaj, jeśli cały czas Twoja fryzura jest taka sama, np. czeszesz włosy stale na jedną stronę, tracą one w ten sposób na sprężystości. Zmień przedziałek, a zobaczysz satysfakcjonującą Cię zmianę.
Długie włosy, które nie są gęste, będą dobrze wyglądały, ale będzie to efekt opieczętowany codziennym poświęceniem dużej ilości czasu. O wiele prościej jest zmienić fryzurę na krótszą. Twoim długim włosom bez objętości wystarczy 3 cm skrócenie, by efekt był naprawdę widoczny. Średniej długości włosy skręcaj w loki, nie tapiruj. Tapirowanie niszczy włosy. Ten zabieg wykonuj więc tylko od przysłowiowego święta.