KobiecePorady.pl

Rodzina jak z obrazka? – Poznaj przepis na ciepły dom i szczęśliwą rodzinę

Szczęśliwa rodzina to taka w której wszyscy się wzajemnie szanują, rozmawiają i wspierają w podejmowaniu przeróżnych decyzji. Oczywiście bywają sprzeczki mniejsze i większe, ale one powodują jeszcze większe zaciskanie więzi. Zobaczcie jakie cechy, powinna posiadać zdrowa i radosna rodzina. Może nie ma przepisu na ideał, jednak postępując według tych punktów z pewnością będzie szczęśliwa.

Irena -

Powiązane artykuły

  • Dieta idealna, czyli jak jedzenie wpływa na proces starzenia i pojawianie się chorób

    Psychiatra z Kalifornii W.M Bortz powiedział: "Żyjemy zbyt krótko i umieramy zbyt długo. Fizyczną dojrzałość osiągamy w wieku 25 lat, dojrzałość emocjonalną w wieku 35 lat, dojrzałość intelektualną w wieku 45 lat. Dojrzałość duchowa przychodzi jeszcze później. Jest tragiczne, iż właśnie wtedy, gdy jesteśmy w szczycie formy mentalno-duchowej, większość z nas zabija postępująca degradacja ciała".

  • #16 Szykanowanie Anorektyczek

    Zdecydowanie częściej spotkamy się z niemiłymi komentarzami względem osób wyjątkowo otyłych. Dużo łatwiej części z nas jest się z nich naśmiewać, nie mając bladego pojęcia czy dana osoba cierpi na nadwagę w wyniku własnego zaniedbania czy jest to efekt jakieś choroby, choćby i na tle psychicznym! Jednak jak się okazuje, Anorektyczki również mogą i są wytykane palcami, o czym przekonałam się na własnej skórze.

  • #15 Bulimia – mniejsze zło?

    Rodzina zazwyczaj się cieszy, kiedy widzi, że w końcu zaczęłaś jeść, prawda? Nie przerywają Ci, choć mogą być w lekkim szoku, że do tej pory nic nie jadłaś, a nagle pochłaniasz trzecią dokładkę dwudaniowego obiadu i jeszcze prosisz o deser!

  • Cisi zabójcy nauczycieli XXI wieku

    W dzisiejszych czasach zostało przeprowadzonych wiele badań naukowych w kwestii depresji wśród uczniów oraz jak wpływa ona na ich wyniki w nauce oraz ogólne funkcjonowanie w szkole. Ciągle powstają nowe opracowania w tym temacie, a wyciągnięte wnioski pomagają nauczycielom ulepszać ich sposoby nauczania. Z kolei niewiele badań naukowych powstaje na temat depresji wśród nauczycieli, a jeszcze mniej jest z nich nagłośnionych. Do tego dochodzi dość popularne ostatnio pojęcie wypalenia zawodowego. Wpis nie ma na celu nikogo oczerniać (ani uczniów, ani rodziców, ani pracowników oświaty). Jego celem jest zwrócenie uwagi na pewien problem, który na dzień dzisiejszy może i wydawać się błahy, ale moim zdaniem z czasem nabierze na sile.