KobiecePorady.pl

Samotne rodzicielstwo - dlaczego tak trudno znaleźć zrozumienie?

Samotne rodzicielstwo to naprawdę prawdziwe wyzwanie zarówno dla matki jak i dla ojca. Jak się okazuje większość samotnych rodziców to kobiety, które w zaistniałej sytuacji są prawdziwymi wojowniczkami. Dlaczego bycie samotnym rodzicem wciąż jest źle postrzegane w społeczeństwie? Oto 3 podstawowe powody.

Kamila -

Powiązane artykuły

  • Przyczyny i sposoby radzenia sobie z wypadaniem włosów

    Wypadanie włosów to naturalny proces, który ma miejsce w przypadku każdego człowieka. Niestety, u niektórych osób jest on potęgowany różnymi czynnikami, przyspieszającymi ich obumieranie. Problem pojawia się wtedy, gdy po zabiegach pielęgnacyjnych – czesaniu, myciu głowy – pod prysznicem i na szczotce pozostaje więcej włosów, niż zwykle. Dodatkowo włosy mogą przerzedzać się w taki sposób, że wyraźnie widoczna jest skóra głowy (tworzą się prześwity). Jeśli do tego dochodzą takie objawy, jak pogorszenie stanu cery i paznokci, świąd skóry głowy, łupież, łojotok, ale również poczucie przemęczenia, warto poszukać przyczyny problemu wypadania włosów. Jakie badania należy wówczas wykonać i jakie działania podjąć, by zatrzymać ich wypadanie?

  • 3 rzeczy, które ciężko wytłumaczyć dziecku. Zrozumieją tylko mamy!

    Zastanawiałaś się kiedykolwiek co takiego chciałoby usłyszeć od Ciebie Twoje dziecko? Jakie rzeczy najczęściej go zastanawiają? Okazuje się, że tych spraw w gruncie rzeczy jest naprawdę sporo i warto o tym pamiętać w momencie gdy nasze dziecko zaczyna dorastać. Jakie rzeczy z pewnością będzie Ci ciężko wytłumaczyć swojemu dziecku? Oto 3 z nich.

  • Jak zorganizować dziecku czas podczas ferii?

    Zbliżające się ferie są czasem odpoczynku dla dzieci, ale wytężonego wysiłku dla rodziców, którzy powinni opracować atrakcyjny plan na dwa tygodnie bez zajęć szkolnych. Pomysłów w tym zakresie jest wiele, a sposób spędzania ferii zależy od waszej kreatywności oraz możliwości urlopowych. Jak zatem ciekawie zorganizować dzieciom czas?

  • Jak wprowadzić mleko modyfikowane do diety dziecka?

    Żywienie w początkowym etapie życia odgrywa istotną rolę w rozwoju psychofizycznym człowieka, a także wpływa na stopień ryzyka wystąpienia chorób cywilizacyjnych w przyszłości, w tym m.in. cukrzycy, otyłości czy nowotworów. Wiele towarzystw i organizacji rekomenduje, by do 6. miesiąca życia karmić dziecko wyłącznie piersią. Następnie można stopniowo rozszerzać jego dietę. Niektóre mamy nie chcą lub nie mogą karmić naturalnie i muszą zadecydować, jakie mleko modyfikowane wybrać dla swojego maluszka. W związku z tym pojawia się wiele pytań i wątpliwości dotyczących wprowadzenia mleka modyfikowanego.