Obudź się!
Skóra po całej nocy traci elastyczność. Aby pobudzić krążenie krwi w okolicach twarzy, dobrze jest kilkakrotnie potraktować skórę bardzo zimną wodą. Zabieg ten działa o wiele szybciej i skuteczniej niż najdroższy krem. Podobne efekty uzyskamy przykładając pod oczy na kilkanaście sekund dwie łyżki, które przeleżały całą noc z zamrażarce. Po chwili skóra przygotowana jest na cienką warstwę korektora.
Jak wybrać korektor?
Korektor to preparat z gatunku kosmetyków kolorowych, należy więc szczególnie precyzyjnie dobrać jego odcień do kolorytu skóry wokół oczu. Kosmetyk ten występuje w kilku barwach, a każda z nich ma inne zastosowanie. Korektory w odcieniach beżu przeznaczone są do maskowania cieni pod oczami oraz delikatnych przebarwień. Panie zmagające się z cerą naczyniową powinny sięgnąć po korektory w kolorze zieleni, które zneutralizują zaczerwienienia. Wszelkiego rodzaju blizny oraz siniaki świetnie pokryje korektor w odcieniach żółci, natomiast na żółte i brązowe zmiany skórne doskonale sprawdzi się korektor różowy. Należy pamiętać, by wybierać korektor o 1-2 tony jaśniejszy od kolorytu skóry, w przeciwnym razie możemy uzyskać efekt przeciwny do zamierzonego.
Alexander Raths @ 123rf.com
Sam korektor występuję obecnie w kilku postaciach. Każdy z nich ma inną konsystencję oraz zastosowanie. Wersja najbardziej lekka to korektor w pędzelku. Zaleca się go do codziennego stosowania. Jego półpłynna konsystencja świetnie rozprowadza się na skórze właśnie dzięki pędzelkowi. Z kolei korektor w kompakcie to propozycja dla kobiet, które chcą z jego pomocą ukryć obszary naczyniowe lub wymodelować twarz. Najbardziej gęsty, a zatem najsilniej kryjący, jest korektor w sztyfcie. Ze względu na to, że tworzy grubą warstwę, stosuje się go zazwyczaj punktowo.
goodluz @ 123rf.com