Zapach stęchlizny w ręcznikach
Nikt nie lubi wycierać się w ręczniki, śmierdzące stęchlizną. Jeśli trudno ci utrzymać ładny zapach w czystych ręcznikach, to spróbuj je prać w znacznie wyższych temperaturach, a do samego prania dodaj jedną lub dwie filiżanki octu. Pamiętaj również o tym, aby zawsze pozostawiać ręczniki rozwieszone aż do całkowitego wyschnięcia. Składanie delikatnie wilgotnych ręczników, może dawać właśnie efekt w postaci zapachu stęchlizny.
Mało chłonne ręczniki
Kupiłaś nowe ręczniki i jesteś zaskoczona tym, że tak słabo chłoną wilgoć? To nic dziwnego – ręczniki uzyskują pełną chłonność dopiero po kilku praniach. Dlatego, że na fabrycznie nowych ręcznikach znajdują się jeszcze powłoki ochronne, barwnik i inne substancje wynikające z procesu produkcyjnego. Dlatego zaleca się, aby przed pierwszym użyciem ręcznika, wyprać i dokładnie go wysuszyć.
Luźne włókna w ręcznikach
W nowych ręcznikach nie sposób uniknąć luźnych włókien, mogących się wydostawać z ręcznika przy każdym jego użyciu. Sposobem na to jest ich dokładne strzepanie, a następnie wypranie. Po tym zabiegu, korzystanie z ręczników będzie w pełni komfortowe.
Płowiejące ręczniki
Pranie w wysokich temperaturach sprawia, że ręczniki z czasem mogą tracić swoje oryginalne kolory. Aby tego uniknąć lub opóźnić ten proces, należy do prania dodawać niewielkie ilości octu spirytusowego.
Szorstkie ręczniki
Wyprane ręczniki często przypominają w dotyku papier ścierny. Oczywiście wycieranie się nimi nie jest rzeczą przyjemną i godną polecenia. Powodem tego, że ręczniki tak wyglądają po wyjęciu z pralki, jest zbyt duża ilość detergentu, używanego do prania. Nie przesadzaj więc z ilością proszku od prania, gdyż jego niewypłukane resztki, znajdujące się między włóknami, mogą stać się siedliskiem do powstawania bakterii.