KobiecePorady.pl

Szczepan miał nie czytać, nie pisać i nie mówić. W Szkole w Chmurze rozwija skrzydła.

Niezwykła historia Wioletty i jej syna. A to tylko jeden z 30 tys. powodów, by docenić siłę edukacji domowej. Dla naszej rodziny wybór Szkoły w Chmurze okazał się najlepszym, co nas mogło spotkać. Dołączając do Chmury, byliśmy już weteranami w poszukiwaniu miejsca do realizacji obowiązku szkolnego. Od trzech lat Szczepan buduje swoje mocne skrzydła samodzielności i edukacji. Godnie i z poszanowaniem Jego specjalnych potrzeb. Ale od początku.

Julia -

Powiązane artykuły

  • Szkoła w Chmurze apeluje o odwołanie decyzji prezydenta!

    W piątek kancelaria reprezentująca szkołę przesłała niezbędne dokumenty w procedurze odwołania decyzji prezydenta miasta Katowice o likwidacji podstawówki i liceum “Szkoły w Chmurze”. Wniosek rozpatrzy Śląskie Kuratorium Oświaty. Może jednak zrobić to jeszcze sam prezydent.

  • Edukacja domowa jest ważnym elementem systemu

    Nowy rok nie przyniósł postulowanych przez “Szkołę w Chmurze” zmian w rozporządzeniu o podziale subwencji oświatowej. Petycja z 16 tys. podpisów wciąż czeka na przychylność ze strony minister Barbary Nowackiej. Zmianie ulega jednak narracja wokół edukacji domowej w samym ministerstwie. We wtorek wiceminister Izabela Ziętka spotkała się z przedstawicielami szkół, stowarzyszeń i fundacji organizujących tę formę kształcenia. Padły też ważne dla środowiska słowa. 

  • Miasto Katowice igra losem uczniów. Szkoła w Chmurze chce zapewnić im możliwość zdawania matur i egzaminów ósmoklasisty w Warsza

    To nie jest łatwa decyzja, ale w tych okolicznościach jedyna, która gwarantuje, że nasi maturzyści i uczniowie klas ósmych będą mogli napisać egzaminy nie tylko na zasadach, które im obiecaliśmy czyli w duchu pozytywności, otwartości i w możliwie jak najbardziej przyjaznych warunkach, ale w ogóle - mówi Barbara Jędrusiak, dyrektorka Szkoły w Chmurze. - Chcieliśmy, żeby te egzaminy odbyły się na Śląsku. Niestety, z powodu bezprecedensowego i bezprawnego uporu miasta w utrudnianiu nam funkcjonowania, zmuszeni jesteśmy przepisać uczniów klas 8 szkoły podstawowej oraz 4 klasy liceum do naszych placówek w Warszawie. Chcemy, żeby mogli skupić się na przygotowaniach do egzaminów i mieli pewność, że napiszą je w ramach Szkoły w Chmurze. Jednocześnie z całą społecznością uczniów, rodziców i nauczycieli będziemy walczyć o dobre imię oraz prawo do funkcjonowania w mieście, które szczyci się tytułem Miasta Nauki. 

  • Koncepcja na wykreślenie. Czyli urzędnicza gra losem 6 tys. uczniów

    Miasto Katowice deklaruje troskę o dobro uczniów. Działa jednak w ramach koncepcji na wykreślenie ich szkół. Brak dialogu, odcinanie finansowania, wyłączanie dostępu, zainteresowanie wiceprezydenta umową najmu przestrzeni Szkole w Chmurze i jej wypowiedzenie przez spółkę, która pismo otrzymała. Błyskawiczna reakcja urzędników po jej wypowiedzeniu i twarda gra w ramach koncepcji, której ślad został w dokumentacji.