Bohaterami pozytywnymi powieści są ludzie w średnim wieku: Bożena, wdowa od wielu lat i policyjny psycholog oraz jej córka, a także dwaj panowie Debscy. Ojciec Michał już emerytowany, ale zawsze szanowany policjant i jego syn Miron, wiecznie wojowniczo nastawiony do świata, a przede wszystkim do Bożeny. Obarcza ją za dawną tragedię rodzinną, ale właściwie zwala na nią winę za pogrom całego świata i nieszczęścia z tym związane. Niestety los lubi płatać figle i Miron musi współpracować z Bożeną w jednej grupie operacyjnej. Wspólnie szukają seryjnego mordercy, ale jednocześnie grzebią w swojej i sprawcy, życiowej historii. Robią czystkę we własnym życiu i odnajdują miłość, a zaskakujący morderca trafia jednak za kratki. Pomimo że, złoczyńca mordował i robił czystkę w półświatku zobaczonych ludzi, chwilami nawet twardo myślący policjanci zastanawiają się że można by mu przyznać nagrodę.
Lubię wyzwania i odkrywanie swoich możliwości, więc tym razem wzięłam się za napisanie kryminału, a właściwie romansu kryminalnego. Treść mniej więcej miałam poukładaną w głowie, ale potrzebowałam fachowej pomocy. Wiadomo jak baba się uprze, to uda się wszystko załatwić, a nawet przeżyć. Dla dobra literatury dałam się aresztować i zamknąć na tak zwanym policyjnym dołku. Oczywiście wszystko było fikcyjne, uzgodnione, ale odczucia i wiadomości pozostały. - wspomina Ewa Lenarczyk.
Mam nadzieje, że po przeczytaniu sami Państwo w roli niezłomnych sędziów wydacie wyrok zgodny z własnym sumieniem, bo to jednak tylko powieść, choć wiele z prawdy autorka ujęła swoimi słowami.
Kim jest Ewa Lenarczyk?
Ewa Lenarczyk z domu Borkowska, z rodu Jasińskich po kądzieli. Urodziłam się pod znakiem Ryby w 1956 roku w Elblągu, gdzie mieszkałam do matury w 1975 roku, później przeniosłam się do Gdańska. Po ukończeniu Medycznego Studium Zawodowego pracowałam w Szkole Podstawowej nr 5 na Zaspie jako higienistka szkolna. Byłam zatrudniona w Urzędzie Statystycznym i przez dziewięć lat zarządzałam Halą Targową na gdańskiej Zaspie. Blisko piętnaście lat mieszkałam na kaszubskiej wsi, a obecnie znów przeniosłam się do Trójmiasta.
Jestem szczęśliwą emerytką, piszę przeróżne romanse i zajmuję się marketingiem sieciowym Polskiego Kolagenu. Jako pisarka zadebiutowałam w styczniu 2010 roku.
Wydane dotychczas powieści:
„Zojda z Bieszczad” – obyczajowo-historyczna powieść o polskiej emigracji do Brazylii.
„Nasza klasa i co dalej?” – współczesna, obyczajowa powieść o rozstaniach i pierwszych miłościach.
„Nasza klasa, dalsze zmagania” – kontynuacja pierwszego tomu „Naszej Klasy”.
„W poszukiwaniu szczęśliwego domu” – współczesna bajeczka o miłości, kopciuszku i księżniczce.
„Kochaj mnie od morza do morza” – przewodnikowy romans o Bułgarii.
„Cnota dla Machu Picchu” – zwiedzanie Peru połączone z zabawną historyjką science-fiction.
„Salon Pani Krysi” – żarcik literacki o panach i paniach poszukujących partnera.
„Psiarnia Agaty” – erotyk o dominującej kobiecie i różnych panach.
„Ognista Miłość” – historyczny romans na królewskim, bawarskim dworze.
„Kłamstwo za kłamstwem” – współczesna powieść obrazująca narastającą pętle kłamstw z której w końcu nie można wyjść.