- Samokrytycyzm
To cecha, która wymaga złotego środka. Jeśli bowiem stale myślisz o sobie krytycznie, dobrze nie będzie. Brak odpowiedniej dawki samokrytycyzmu również może wpędzić Cię w poważne tarapaty. Zamiast wiecznie narzekać na swój wygląd, niepowodzenia, skup się na rzeczach, które Ci się udały. Nie mów, że takich nie ma. Celebruj każde staranie i zacznij doceniać siebie za najdrobniejsze rzeczy.
- Gdybym tylko mogła być kimś innym
Takim przekonaniem tylko pogłębiasz swoje niezadowolenie. Nigdy nie zaczniesz czuć się wewnętrznie szczęśliwa, jeśli będziesz porównywała się z innymi. Nie odbieraj sobie powodów do zadowolenia i czerpania przyjemności z życia. Nie znajduj na siłę argumentów na swoje kiepskie samopoczucie. Lepiej od razu zacznij koncentrować się na swoich zaletach i tym, co masz. Ktoś inny wcale nie musi być taki, jak Ty go spostrzegasz.
- Negatywne podejście
Jak podchodzisz do nowych spraw? Lubisz sobie trochę pomarudzić, ponarzekać, że przecież i tak Ci nie wyjdzie, więc po co się starać? Koniec z takim podejściem. Jeśli poważnie myślisz o zmianach i chcesz doświadczyć szczęścia w swoim życiu, musisz podejmować ryzyko. Nie możesz się bać. Strach to najgorszy wróg Twojego zadowolenia z życia. Raz kozie śmierć i zaczynasz działać :)
- Dajesz się namawiać?
Jeżeli jesteś osobą, którą można dyrygować, nie wróży to dla Ciebie dobrze. Szczęście nie pojawi się, gdy będziesz ulegała namowom innych. Twoje życie jest przecież w Twoich rękach. Sama musisz podejmować decyzję o swoim działaniu. Osoby ulegające wpływom innych nie czują się szczęśliwe.
- Niechęć wobec innych
Nie chodzi o to, byś każdemu wierzyła, opowiadała o swoim życiu itp. Chodzi o to, byś była osobą otwartą na ludzi. Rozmawiać nie trzeba tylko o sobie. Od rozmów zaczyna się znajomość, z czasem może pojawić się przyjaźń. Ludzie niemający przyjaciół nie są szczęśliwi. Nawet Ci, którzy wolą prowadzić samotny tryb życia, w głębi serca tęsknią za bratnią duszą. Bo razem zawsze jest raźniej.