1. Nieumiejętność wchodzenia w relacje
Jedynacy bardzo często nawiązują jedynie powierzchowne znajomości, ponieważ nie wiiedzą, jak buduje się prawdziwe, głębokie relacje. Nie są kimś gorszym, ale nie mają w tym zbytnio doświadczenia, dlatego warto mieć do nich cierpliwość.
2. Nieumiejętność trwania w relacjach
Jeśli jedynakowi uda się wejść w bliższą relację, to z czasem pojawiają się problemy, aby w niej wytrwał. Dlaczego? Bo to dla niego nienaturalny stan. Wcześniej był zawsze sam i to jest jedyne znane mu położenie. Oczywiście nie musi tak być w przypadku każdego i spokojnie można się tego nauczyć, tylko trzeba chcieć.
konstantynov @ 123rf.com
3. Problemy z egoizmem i egocentryzmem
Spora część jedynaków to osoby mocno skoncentrowane na sobie. Nie bardzo miały na kim do tej pory... Jest to trudne dla osób, które z nimi przebywają i starają się przy nich trwać.
dolgachov @ 123rf.com
4. Trudności z dzieleniem się
Wynika to z tego, co zostało napisane powyżej. Osoby wychowywane w pojedynkę niekoniecznie są nauczone tego, by dzielić się z innymi i rezygnować czasem z siebie na rzecz drugiego. Sporo tutaj zależy od ich rodziców i tego, jak faktycznie byli wychowywani.
5. Kłopot z byciem w związku
O ile wchodzenie w związki niekoniecznie przysparza im takich trudności, to problem zaczyna się w momencie poważnego formalizowania się relacji, np. po wspólnym zamieszkaniu. Jedynak nie jest nauczony się dzielić, nie rozumie, jak ma wyglądać podział obowiązków itd.
choreograph @ 123rf.com