Żywopłot
Jeśli denerwuje cię wścibski wzrok sąsiadów, którzy stale obserwują to, co dzieje się na twoim podwórku, możesz się zdecydować na ten prosty i niezawodny sposób poprawy prywatności. Żywopłoty, w zależności od wyboru rośliny, bardzo szybko się rozrastają, a ich gęstość uniemożliwia obserwację tego, co dzieje się po drugiej stronie naturalnego muru. Wadą tego rozwiązania jest konieczność regularnego przycinania roślin. Jeśli nie będziesz o tym pamiętać, rośliny mogą przejść na drugą stronę ogrodzenia.
Pełny płot
Ogrodzenia z siatki są tanie i łatwe do wykonania, niestety nie zapewniają żadnej dyskrecji. Można to łatwo zmienić, mocując do nich specjalne maty bambusowe, rozciągane na całej długości ogrodzenia. Ich montaż odbywa się za pomocą specjalnych drucików. Rozwiązanie to jest trwałe i łatwe w montażu, a przy tym nie kosztuje dużo. Jeśli oczekujesz rozwiązania o lepszej estetyce, możesz się zdecydować na sztywne, drewniane panele. Za pomocą stalowych kotew montuje się je w gruncie, równolegle do istniejącego ogrodzenia.
Altana
Ogrodowa altana przydaje się nie tylko dlatego, by zapewnić sobie schronienie przed ciekawskim wzrokiem sąsiadów, ale również jako idealne miejsce do wypoczynku i ochrony przed słońcem. Jest wiele sposobów aby taką altanę uzyskać. Możesz zdecydować się na jej zakup w całości, albo samodzielnie ją zbudować wg własnego pomysłu.
Namiot
Namiot jest tańszym odpowiednikiem altany. Konstrukcja lekka i występująca w wielu modelach, może mieć ściany otwarte lub zabudowane. Namiot to konstrukcja sezonowa, którą powinno się na okres jesienno-zimowy schować, by ochronić płótno przed niszczycielskim wpływem mrozów.
Drzewa
Rozłożyste drzewa zapewniają nie tylko cień, ale swoimi gałęziami zasłaniają nas przed otoczeniem. Aby taki efekt uzyskać, konieczne jest wybranie odpowiednich gatunków. W przypadku drzew liściastych, dobrym wyborem mogą być orzechy, a w przypadku iglastych to sosny i jodły.