KobiecePorady.pl

5 praktycznych sposobów na niejadka

„Uwaga, leci samolot!”, czy też „Kto tu siedzi? Twój miś?” – chyba każdy rodzic przynajmniej raz próbował takich sztuczek podczas karmienia swojego dziecka. Zachęcenie niejadka do zjedzenia posiłków to nie lada wyzwanie. Oto 5 praktycznych wskazówek, które pomogą Ci znaleźć sposób na rozbudzenie apetytu u Twojej pociechy.

Kamila -

Powiązane artykuły

  • Gardłowa sprawa, czyli podrażnienie

    Każdego roku przeciętny dorosły Polak przeziębia się nawet do kilku razy, a dzieci niekiedy zmagają się z tą dolegliwością dwunastokrotnie. Nieco rzadsze, lecz podobnie częste są zachorowania na któryś z trzech możliwych typów grypy. Obie te choroby mają ze sobą jeden punkt wspólny – są dolegliwościami pochodzenia wirusowego.

  • Rodzeństwo – jak wspierać relację i nie potęgować konfliktów?

    Więź jaka łączy rodzeństwo jest wyjątkowa, choć często pełna skrajnych emocji. Stawia to przed rodzicami wyzwanie – kłótnie, zazdrość, niezrozumienie z powodu różnicy wieku, to najczęstsze problemy, z którymi muszą się zmagać. Oto kilka uniwersalnych porad, dzięki którym uda się uniknąć podsycania konfliktów i zbudować relację opartą na wzajemnym szacunku. Eksperci ENDO radzą:

  • 4 rzeczy, do których nie należy zmuszać dziecka. Na pewno przyniosą odwrotny skutek

    Każde dziecko pragnie, by jego dziecko było zdrowe i szczęśliwe, by świetnie się rozwijało i zawsze miało na swoim koncie całe mnóstwo sukcesów. Czasami zdarza nam się do czegoś swoją pociechę zmuszać. To niesłuszne działanie, bo może sprawić, że efekt będzie wręcz odwrotny.

  • Ciągły stres? Odczujesz go na własnej skórze!

    Trądzik nie chce zejść, na skórze pojawiają się dziwne plamy i do tego swędzi? Nie wpadaj w panikę, to nie tajemnicza choroba, a możliwe, że skutek… stresu. Życie w ciągłym napięciu obniża odporność, nasila objawy astmy, zaostrza przebieg chorób autoagresywnych, bywa przyczyną problemów sercowo-naczyniowych i trawiennych. Dlaczego nie miałoby to dotyczyć skóry? Coraz więcej badań potwierdza tę zależność, odnajdując związek między nadmiernym obciążeniem psychicznym, a m.in. łuszczycą, łysieniem, trądzikiem różowatym czy atopowym zapaleniem skóry. Żyjesz w ciągłym napięciu? Możesz odczuć to na własnej skórze. Sprawdź, na jakie choroby jesteś narażona.