1. Naturalne miejsca występowania magnolii są ciepłe, dlatego przy szukaniu dla nie odpowiedniego miejsca należy wybrać takie, gdzie jest dużo słońca. Warto zadbać również o to, aby było to miejsce osłonięte od wiatru, szczególnie w zimie. Nie jest to roślina odporna na przesadzanie, dlatego miejsce dla niej warto wybrać bardzo ostrożnie.
2. Jeśli chodzi o glebę, jest to bardzo wymagająca roślina. Do funkcjonowania potrzebuje żyznej gleby, próchniczej i delikatnie kwaśnej (pH 5,5-6). Należy również zadbać o to, aby było wilgotna, ale nie podmokła..
3. Podczas sadzenia magnolii trzeba uważać, aby nie naruszyć jej systemu korzennego. Możemy ją sadzić od marca do listopada. Nie zakopujemy jej głęboko. Wystarczy na taką głębokość, jaką miała w doniczce. Po wsadzeniu na odpowiednie miejsce obsypujemy korzeń spulchnioną ziemią i podlewamy.
4. Jest to roślina która lubi wilgoć. Z tego powodu należy pilnować aby gleba cały czas była wilgotna, szczególnie w ciepłym okresie od maja do lipca.
5. Magnolia jest drzewkiem, którego się nie podcina. Przy jej pielęgnacji należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby gleba była cały czas wilgotna. W tym celu dobrze jest podsypać ją korą lub torfem. Aby zabezpieczyć jej system korzenny, starsze drzewka należy podsypać kopczykiem kory na wysokość ok. 30 cm. Młode magnolie (do 2-3 lat) dodatkowo oprócz kory warto obłożyć słomą. Od kwietnia do połowy lipca, mniej więcej co dwa tygodnie należy nawozić nawozami wieloskładnikowymi lub raz na przełomie marca i kwietnia nawozem wolnodziałającym.