Magnolia rośnie dziko we wschodniej Azji, Ameryce Północnej i Południowej. Ma aż 250 różnych odmian. W Polsce sadzona jest jako drzewko ozdobne. Teoretycznie jest delikatna, ale stosując się do kilku wskazówek na pewno dasz sobie radę.
1. Naturalne miejsca występowania magnolii są ciepłe, dlatego przy szukaniu dla nie odpowiedniego miejsca należy wybrać takie, gdzie jest dużo słońca. Warto zadbać również o to, aby było to miejsce osłonięte od wiatru, szczególnie w zimie. Nie jest to roślina odporna na przesadzanie, dlatego miejsce dla niej warto wybrać bardzo ostrożnie.
2. Jeśli chodzi o glebę, jest to bardzo wymagająca roślina. Do funkcjonowania potrzebuje żyznej gleby, próchniczej i delikatnie kwaśnej (pH 5,5-6). Należy również zadbać o to, aby było wilgotna, ale nie podmokła..
3. Podczas sadzenia magnolii trzeba uważać, aby nie naruszyć jej systemu korzennego. Możemy ją sadzić od marca do listopada. Nie zakopujemy jej głęboko. Wystarczy na taką głębokość, jaką miała w doniczce. Po wsadzeniu na odpowiednie miejsce obsypujemy korzeń spulchnioną ziemią i podlewamy.
4. Jest to roślina która lubi wilgoć. Z tego powodu należy pilnować aby gleba cały czas była wilgotna, szczególnie w ciepłym okresie od maja do lipca.
5. Magnolia jest drzewkiem, którego się nie podcina. Przy jej pielęgnacji należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby gleba była cały czas wilgotna. W tym celu dobrze jest podsypać ją korą lub torfem. Aby zabezpieczyć jej system korzenny, starsze drzewka należy podsypać kopczykiem kory na wysokość ok. 30 cm. Młode magnolie (do 2-3 lat) dodatkowo oprócz kory warto obłożyć słomą. Od kwietnia do połowy lipca, mniej więcej co dwa tygodnie należy nawozić nawozami wieloskładnikowymi lub raz na przełomie marca i kwietnia nawozem wolnodziałającym.
Powiązane artykuły
-
Co Twoje ulubione rośliny mówią o Tobie?
Rośliny doniczkowe są bardzo lubiane przez większość osób. Nie tylko pozwalają zachować zieleń w domu przez cały rok, ale są również wyrazem naszej osobowości. Jeśli nie wiesz co twoje rośliny doniczkowe mówią o tobie, jesteś w dobrym miejscu. Dowiesz się teraz tego, co odzwierciedlają twoje ulubione rośliny w doniczkach.
-
Rośliny ogrodowe, których nie musisz podlewać - poradnik dla leniwych
Mając własny ogród, nie musisz być od razu zapalonym, wszechwiedzącym ogrodnikiem. Jeśli pragniesz, aby Twoja mała oaza wyglądała dobrze i cieszyła oko, to proponujemy urozmaicić ogródek o poniżej zaprezentowane rośliny ogrodowe. Są one idealnym rozwiązaniem dla zapracowanych osób, które nie mają szerokiej wiedzy o roślinach.
-
3 szkodniki, które niszczą Twój ogród. Jak się ich pozbyć? Poradnik
Nawet najładniejszy i najbardziej zadbany ogród, nie będzie w stanie przetrwać, kiedy zaatakują go szkodniki. Opisujemy te najczęściej spotykane, abyś wiedziała jak z nimi walczyć prosto i skutecznie.
-
7 roślin, które nigdy nie powinny rosnąć w Twoim ogrodzie
Wiele roślin, które być może kiedyś już widziałaś, wydaje ci się bardzo pięknych i chciałabyś, aby rosły w twoim ogrodzie. Jednak nie zawsze jest to wskazane. Istnieje bowiem dużo odmian roślin, które mogą okazać się trujące lub będą przyciągać owady, których z pewnością nie chcesz wiedzieć w pobliżu swojego domu. Przekonaj się, których roślin należy unikać aranżując swój wymarzony ogródek.
Kamila
7 roślin, które nigdy nie powinny rosnąć w Twoim ogrodzie 2016-07-18 07:22:59 2016-06-24 08:07:15