Rodzina & Dziecko

Rodzina to podstawowa komórka społeczna oraz niedorosła istota, która jest dla swoich rodziców córką bądź też synem. Najbliższą rodzinę tworzą rodzice wraz z dzieckiem/dziećmi. Porady w tym dziale pochodzą z zakresu ciąży, wychowania dziecka oraz zdrowia.


Wszystko, co musisz wiedzieć o e-recepcie

Recepta elektroniczna pojawiła się w naszym kraju już jakiś czas temu. W dalszym ciągu niektóre osoby jednak o niej nie słyszały, dlatego też uznaliśmy za stosowne napisanie tego artykułu. Dowiesz się z niego tego, czym e-recepta jest, a także poznasz najważniejsze atuty tego rozwiązania.

Dieta keto dla początkujących – jak zacząć i kiedy widać pierwsze efekty

W ostatnich latach możemy zaobserwować rosnącą popularność diety ketogenicznej. To jeden ze sposobów skutecznego spalania tłuszczu poprzez niskie spożycie węglowodanów, umiarkowane spożycie białka i dostarczanie większości energii ze zdrowych tłuszczów. Na czym w praktyce polegają reguły keto diety? Dowiedz się więcej, jak to działa – tłumaczymy krok po kroku!

Sposoby na chrapanie - sprawdź jak pozbyć się tej uciążliwej dolegliwości!

Sen jest czasem regeneracji organizmu. To dzięki niemu jesteśmy wypoczęci i nabieramy sił przed kolejnym dniem. Niestety jednak sen przerywany chrapaniem bywa złej jakości i nie pozwala nam na pełny wypoczynek. Problem ten dotyka co dziesiątą osobę, najczęściej mężczyzn. Większość przypadków chrapania nie jest dla nas szkodliwa. Jeżeli jednak pojawia się ono regularnie i towarzyszy mu OBS, to znak, że powinniśmy skonsultować się z lekarzem. Nieleczony obturacyjny bezdech senny może być groźny dla zdrowia, a niedotlenione tkanki negatywnie wpływają na kondycję całego organizmu. Czym dokładnie jest chrapanie i dlaczego chrapiemy? Jak radzić sobie z tą przypadłością? Sprawdź koniecznie!

Jak CBD wpływa na zdrowie psychiczne?

Zachowanie i dbanie o zdrowie psychiczne jest niezwykle istotne w codziennym życiu i równie ważne jak zdrowie fizyczne. Odpowiada za nasze samopoczucie, energię, mobilizację i wykonywanie codziennych czynności. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób boryka się ze zdrowiem psychicznym ze względu na pęd życia, stresujące sytuacje, trudności, strach, traumy i wiele innych czynników, w tym o podłożu genetycznym. W Polsce szacuje się, że na różne choroby psychiczne, których jest niezwykle dużo, cierpi aż kilka milionów osób. Jednak wiele z nich wstydzi się przyznać do swoich zaburzeń i dolegliwości, gdyż boją się społecznego ostracyzmu. Często bagatelizują objawy, co skutkuje poważnymi konsekwencjami. Do najczęściej zaliczanych schorzeń psychicznych należy depresja, zaburzenia nerwicowe, psychozy, zaburzenia nastroju, fobie, zaburzenia afektywne, neurorozwojowe i wiele, wiele innych. Sprawdź, jakie objawy mogą towarzyszyć rozpoznaniu problemów ze zdrowiem psychicznym i jak korzystny wpływ ma CBD.

Mało popularne produkty spożywcze, bogate w składniki odżywcze

Czy zdarza ci się być znudzonym dietą? Albo czy kiedykolwiek pomyślałeś, że twoje żywienie jest ubogie w składniki odżywcze? Wiele osób się nad tym zastanawia, szczególnie obecnie, kiedy wokół panuje moda na zdrowe odżywianie. Wszyscy doradzają, stosują różne nowe kombinacje dietetyczne, stosując coraz więcej nowych składników, a ty pierwszy raz słyszysz o czymś takim? Zobacz jakie mało popularne produkty, są prozdrowotne i posiadają więcej witamin niż myślisz.

Luksusowy wypoczynek z dziećmi w hotelu ze SPA na Mazurach

Wyjazd na Mazury to doskonała okazja do aktywnego odpoczynku oraz zacieśniania rodzinnych więzi o każdej porze roku. Podróże z dziećmi są bardziej wymagające i zaplanowanie udanego urlopu jest sporym wyzwaniem dla rodziców. Przede wszystkim trzeba znaleźć miejsce noclegowe, które będzie dobrą bazą wypadową na wycieczki po okolicy i zapewni komfortowe warunki dla wszystkich członków rodziny. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że dobrym pomysłem jest hotel z basenem na Mazurach, gdzie dzieci i dorośli mogą się świetnie bawić nawet podczas niesprzyjającej aury. Coraz większą popularnością cieszą się rodzinne wczasy SPA w ośrodkach oferujących luksusowy pobyt oraz wiele rozrywek dla gości w każdym wieku. Jak zorganizować mazurski wypoczynek z dziećmi, który będzie niezapomnianym przeżyciem dla całej rodziny?

Aplikacja KobiecePorady.pl