Rodzina & Dziecko

Rodzina to podstawowa komórka społeczna oraz niedorosła istota, która jest dla swoich rodziców córką bądź też synem. Najbliższą rodzinę tworzą rodzice wraz z dzieckiem/dziećmi. Porady w tym dziale pochodzą z zakresu ciąży, wychowania dziecka oraz zdrowia.


Ratunku! Ja chrapię! Problem, który możesz pokonać

Chrapanie jest sporym problemem dla mnóstwa osób. Zdecydowanie nie jest to schorzenie groźne, ale może popsuć naszemu partnerowi mnóstwo nerwów. Warto więc zastanowić się nie tylko skąd wzięło się u nas chrapanie, ale przede wszystkim jak skutecznie się go pozbyć z naszego życia. Chrapanie to nieprzyjemne zaburzenie snu, które oczywiście nam samym na ogól nie przeszkadza, ale dla osób w naszym otoczeniu bywa prawdziwą katorgą. Pora pozbyć się stoperów i skończyć z przykrywaniem uszu poduszką. Poznajmy wroga.

Korzystając z tych 8 dobrodziejstw natury, będziesz cieszył się dłuższym życiem

Spośród tysięcy jadalnych roślin istniejących na świecie, można wyodrębić grupę śmiało nazywaną „przedłużającą życie”. Podczas, gdy inne rośliny wpływają pozytywnie na układ pokarmowy, nerwowy, czy odpornościowy, to istnieją takie, które mają specjalne właściwości zapobiegające poważnym chorobom (przede wszystkim chorobom serca). Wszelkie rośliny, które są w stanie poprawić pracę serca lub po prostu polepszyć stan zdrowia, mają realny wpływ na długość życia człowieka. Naszą uwagę przykuło 8 najbardziej znanych roślin, które pomagają w utrzymaniu prawidłowej kondycji zdrowotnej. Sprawdź naszą listę!

Produkty, które są zakazane w ciąży. Tego unikaj!

Kobiety w okresie ciąży powinny unikać niektórych składników pokarmowych, aby nie zaszkodzić dziecku, gdyż wszystko co przyszła mama zje lub wypije, za pośrednictwem pępowiny dostaje się automatycznie także do krwi płodu. Wszystkie pokarmy oraz stosowane używki, mają więc w tym czasie ogromny wpływ na rozwój dziecka. Warto więc już wcześniej, najlepiej w okresie planowania ciąży, zapoznać się z produktami, które są zakazane w tych 9 ważnych miesiącach.

Proste sposoby na uciążliwe chrapanie. 7 praktycznych porad!

Chrapanie może być przyczyną stałego zmęczenia oraz uczucia niewyspania nawet po kilkugodzinnym spaniu czy popołudniowej drzemce. Mimo, iż wiele osób żartuje sobie z tej dolegliwości, to nie można jej lekceważyć, szczególnie, gdy chrapaniu towarzyszy bezdech, który jest zagrożeniem dla naszego zdrowia. Poniżej przedstawiamy kilka skutecznych sposobów na walkę z chrapaniem.

Kiedy zacząć czytać dziecku?

W Polsce organizowano już wiele akcji mających zachęcić rodziców do tego, by czytali swoim dzieciom chociaż przez 15 minut dziennie. Nie każdy Polak ma na to czas, wykręcając się pracą, zmęczeniem czy innymi obowiązkami. To błąd! Każdy rodzic powinien znaleźć kilkanaście minut, by przeczytać dziecku chociaż jedną bajkę.

Szczęśliwe dziecko, czyli jak nie przesadzić z jego edukacją

Chcemy się ciągle rozwijać. Kończymy po kilka fakultetów, robimy kursy, szkolenia. Wspaniale. Ludzki umysł jest chłonny jak gąbka, a my wciąż za mało wiemy i wciąż chcemy więcej, bo świat jest taki ciekawy, taki piękny, taki nieodkryty.

Dlaczego warto do nas dołączyć?

  • korzystanie z serwisu jest całkowicie darmowe
  • jesteśmy ogromną społecznością kobiet z pasją
  • pokaż swoje porady i inspiracje milionowej społeczności
  • wypromuj swój blog

Rejestracja

Aplikacja KobiecePorady.pl