Rodzina & Dziecko

Badania, które koniecznie należy wykonać po 50-tce

Wiek, niewłaściwe odżywianie i brak aktywności fizycznej, to częste przyczyny poważnych chorób. Niektóre z nich jednak najczęściej występują w późniejszym wieku, a część z nich dotyka jedynie jednej z płci. Dlatego też wiek 50 lat uważa się za wiek graniczny, w którym trzeba wykonać rutynowo wiele badań klinicznych, a niektóre z nich częściej ponawiać niż przed osiągnięciem 50 roku życia.

Jakie są główne objawy ciąży?

Pierwsze objawy ciąży, takie jak poranne mdłości czy powiększonie piersi, pojawiają się u kobiet zwykle dopiero po kilku tygodniach od zapłodnienia. Co więcej, nie każda kobieta odczuwa zmiany w swoim ciele w taki sam sposób, ponieważ u niektórych ciężarnych mogą być one bardziej nasilone, a u innych wręcz niezauważalne.

Souping - nowa metoda oczyszczania organizmu.

Juicing, czyli oczyszczanie organizmu za pomocą świeżo przygotowanych soków z warzy i owoców, stał się popularny niemal na całym świecie. Jednak większość osób, które przez dłuższy czas stosowały tego typu rozwiązanie, czuły się zmęczone, głodne i podenerwowane. Dlatego na rynku pojawiła się zupełnie nowa forma detoksu - oczyszczanie organizmu zupami, czyli tzw. souping. Jest to metoda, która ma stanowić zdrowszą i bardziej sycącą alternatywę juicingu.

Ratunku! Ja chrapię! Problem, który możesz pokonać

Chrapanie jest sporym problemem dla mnóstwa osób. Zdecydowanie nie jest to schorzenie groźne, ale może popsuć naszemu partnerowi mnóstwo nerwów. Warto więc zastanowić się nie tylko skąd wzięło się u nas chrapanie, ale przede wszystkim jak skutecznie się go pozbyć z naszego życia. Chrapanie to nieprzyjemne zaburzenie snu, które oczywiście nam samym na ogól nie przeszkadza, ale dla osób w naszym otoczeniu bywa prawdziwą katorgą. Pora pozbyć się stoperów i skończyć z przykrywaniem uszu poduszką. Poznajmy wroga.

Jak poprawić wyniki badań krwi?

Często bywa tak, że spotykamy się z problemem niezbyt korzystnych dla nas wyników badań krwi. Wielu osobom, szególnie tym, które wykonują tzw. badania okresowe w pracy bądź są tuż przed zabiegiem chirurgicznym, ten fakt spędza sen z powiek. Jeśli złe wyniki nie wynikają z choroby na którą cierpimy, tak naprawdę da się je poprawić, o ile tylko będziemy chcieli.

Korzystając z tych 8 dobrodziejstw natury, będziesz cieszył się dłuższym życiem

Spośród tysięcy jadalnych roślin istniejących na świecie, można wyodrębić grupę śmiało nazywaną „przedłużającą życie”. Podczas, gdy inne rośliny wpływają pozytywnie na układ pokarmowy, nerwowy, czy odpornościowy, to istnieją takie, które mają specjalne właściwości zapobiegające poważnym chorobom (przede wszystkim chorobom serca). Wszelkie rośliny, które są w stanie poprawić pracę serca lub po prostu polepszyć stan zdrowia, mają realny wpływ na długość życia człowieka. Naszą uwagę przykuło 8 najbardziej znanych roślin, które pomagają w utrzymaniu prawidłowej kondycji zdrowotnej. Sprawdź naszą listę!

Dlaczego warto do nas dołączyć?

  • korzystanie z serwisu jest całkowicie darmowe
  • jesteśmy ogromną społecznością kobiet z pasją
  • pokaż swoje porady i inspiracje milionowej społeczności
  • wypromuj swój blog

Rejestracja

Aplikacja KobiecePorady.pl